EN
8.12.2022, 10:43 Wersja do druku

Lublin. „Phantom” powraca na scenę Teatru Muzycznego

Musical w reżyserii Daniela Kustosika, którego premiera odbyła się w 2012 roku, po długiej przerwie będzie można ponownie zobaczyć w Teatrze Muzycznym w Lublinie. 

fot. Piotr Jaruga

Spektakl z muzyką Maury’ego Yestona i librettem Arthura Kopita, na podstawie słynnej gotyckiej powieści „Upiór Opery” Gastona Leroux, pozwala publiczności zajrzeć do naszego teatralnego świata przez dziurkę od klucza… Każdy miłośnik kultury zastanawiał się kiedyś, co kryje się w podziemiach teatru i co dzieje się za jego kulisami – a „Phantom” zdradza wiele tajemnic. Musical M. Yestona i A. Kopita to ponadczasowa opowieść o pasji i namiętności – do teatru, muzyki i drugiego człowieka – które czasem kończą się tragicznie…

W obsadzie znakomici soliści Teatru Muzycznego w Lublinie, m.in. Patrycjusz Sokołowski i Patryk Pawlak (jako tytułowy Phantom), Anna Barska i Paulina Janczaruk-Czarnecka (Christine Daae), Jakub Gąska i Andrzej Wiśniewski (Hrabia Philipp de Chandon), Dorota Laskowiecka-Urban, Dorota Szostak-Gąska i Agnieszka Tyrawska-Kopeć (Carlotta), Marcin Żychowski i Paweł Stanisław Wrona (Alaine Cholet), Jarosław Cisowski i Piotr Tymiński (Minister Kultury) oraz doskonały balet, chór i orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie.

Wznowienie, ze świeżą energią, przygotowują: Dorota Laskowiecka-Urban (asystent reżysera), Łukasz Sidoruk (dyrygent, przygotowanie orkiestry), Roman Kamiński (przygotowanie baletu) i Grzegorz Pecka (przygotowanie chóru).

Spektakle zostały zaplanowane na 16, 17 i 18 grudnia 2022 roku oraz 7 i 8 stycznia 2023 roku.

Bilety: online: https://teatrmuzyczny.eu/kalendarium/phantom-2022-2023

e-mail: [email protected]

telefon: 81 532 25 21, 81 532 96 65, 502 662 956

Źródło:

Materiał nadesłany