EN

1.12.2020, 08:10 Wersja do druku

Lublin. Nowa inicjatywa Teatru Muzycznego

Teatr Muzyczny w Lublinie startuje z nowym nieszablonowym projektem tanecznym realizowanym w przestrzeni miasta, ukazującym różne oblicza Lublina. Inicjatywa "MY.WY.ARTYŚCI" zostanie zaprezentowana w grudniu w formie online na Facebooku Teatru.

fot. Magdalena Wojtanek / mat. teatru

Tancerze Teatru Muzycznego w Lublinie zamienili scenę na ulice miasta, aby tańczyć wśród ludzi i dla ludzi, wszędzie tam, gdzie przeplatają się historie ich samych z historiami miejsc i mieszkańców.

– Pomimo trudnej dla wszystkich sytuacji epidemiologicznej, zamkniętych instytucji kultury i ograniczonych kontaktów społecznych chcemy być blisko was i dostarczać wam emocji jak dotychczas na scenie. Tym razem nie w murach teatru, a między murami miasta, nie dla widowni, a wśród Was. Bo to MY i WY tworzymy to miasto – opowiadają o inicjatywie jej organizatorzy.

Autorkami projektu są tancerki Teatru Muzycznego: Sandra Czaplicka i Sofiya Kiykovska. W ramach realizowanego w przestrzeni miasta wydarzenia artyści zaprezentują różne oblicza Lublina: Lublin piękny i Lublin brzydki, Lublin pełen miłości, nostalgii, Lublin w ruchu.

Projekt składać się będzie z czterech wideoklipów, które udostępniane będą w każdy piątek grudnia na fanpage'u projektu MY.WY.ARTYŚCI i na profilu Facebook Teatru Muzycznego w Lublinie. Pierwszy z nich pojawi się już 4 grudnia.

Organizatorzy zaproszą również do oglądania w sieci fotografii będących wynikiem sesji fotograficznych tancerzy biorących udział w projekcie, których autorką jest Magdalena Wojtanek.

Tytuł oryginalny

Taneczne oblicza Lublina. "MY.WY.ARTYŚCI", czyli nowa inicjatywa Teatru Muzycznego

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik

Data publikacji oryginału:

01.12.2020

Wątki tematyczne