EN

9.01.2022, 15:33 Wersja do druku

Lublin. Nie żyje Przemysław Gąsiorowicz, aktor Teatru im. Juliusza Osterwy

fot. Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Przemysław Gąsiorowicz, aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, zginął dzisiaj w wypadku samochodowym. Razem z nim podróżował również związany z tą instytucją aktor Jan Wojciech Krzyszczak. Obaj jechali na pogrzeb zmarłego 3 stycznia swojego kolegi ze sceny – Witolda Kopcia

Tę informację potwierdził nam Redbad Klynstra-Komarnicki, dyrektor teatru. Na stronie i na Facebooku instytucji również pojawiła się już ta wiadomość.

Jak przekazał nam dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, do tego tragicznego wypadku doszło w sobotę o godz. 13.54 na obwodnicy Lubartowa. Peugeot Partner, którym podróżowali Przemysław Gąsiorowicz i Jan Wojciech Krzyszczak – z niewyjaśnionych na razie przyczyn – zjechał w pewnym momencie na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z Hondą Civic, którą jechała czteroosobowa rodzina.

Przemysław Gąsiorowicz trafił do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Został tam przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, mimo reanimacji zmarł. Jan Wojciech Krzyszczak trafił do placówki medycznej w Lubartowie. Ranny został także kierowca hondy, który przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nie żyje Przemysław Gąsiorowicz, aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Autor:

Krzysztof Kurasiewicz

Data publikacji oryginału:

08.01.2022