EN

26.08.2020, 10:27 Wersja do druku

Lublin. "Nad Niemnem" otwiera nowy sezon Teatru im. Osterwy

Inne aktualności

 Pod koniec sierpnia startuje nowy sezon artystyczny w Teatrze Osterwy. W niedzielę o godzinie 18 rozpocznie się pokaz premierowego spektaklu „Nad Niemnem" w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy. Regularne pokazy wrócą we wrześniu


Prace nad najnowszym spektaklem Teatru Osterwy rozpoczęły się na początku roku, ale zostały przerwane z powodu epidemii. Po przerwie aktorzy wrócili do prób. Pierwszy, jednorazowy pokaz „Nad Niemnem" w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy odbył się w czerwcu. Teraz będzie można zobaczyć przedstawienie podczas regularnych pokazów.

Premierę prasową zaplanowano na 29 sierpnia o godzinie 18, a kolejne pokazy 30 sierpnia oraz 5 i 6 września o godzinie 18. Są jeszcze dostępne bilety na przedstawienie.

- Spektakl, podobnie jak powieść, nie jest naturalistycznym dokumentem historycznym, a raczej rodzajem patriotycznej baśni, kreowanego na scenie marzenia o nowej wspólnocie społecznej. Źródłem inspiracji dla konstruowania tej fantazji jest wnikliwe spojrzenie Orzeszkowej na naturę, której autorka poświęca wiele uwagi, jakby szukała w niej odpowiedzi czy ratunku - opowiadają o spektaklu jego twórcy.

We wrześniu wielbiciele teatru będą mogli zobaczyć przy ul. Narutowicza także inne przedstawienia: „Prawdę" na podstawie sztuki Floriana Zellera (10-13 września, godz. 19), „Ich czworo" (17-20 września, godz. 19) oraz „Braci Grimm dla dorosłych" (24-27 września, godz. 19).

fot. Natalia Kabanow

Tytuł oryginalny

Na początek: Nad Niemnem

Źródło:

Dziennik Wschodni Nr 166

Autor:

DAD