EN

22.10.2020, 08:46 Wersja do druku

Lublin. Marcina Libera i Anny Gryszkówny postpandemiczne spektakle o nadziei

fot. mat. teatru

"I co teraz?" to wspólne hasło czterech postpandemicznych spektakli o nadziei przygotowanych specjalnie na tegoroczne Konfrontacje Teatralne. W najbliższych dniach publiczność zobaczy przedstawienia Anny Gryszkówny i Marcina Libera.

Punktem wyjścia do stworzenia spektakli były wybrane dzieła literatury.

W sobotę Anna Gryszkówna wraz z aktorkami poszuka odpowiedzi na pytania, jakie postawiła przed nimi nowa, odmienna rzeczywistość. W spektaklu "Idę" kobiety wybiorą się w podróż, podążając ścieżkami utworów Olgi Tokarczuk, Virginii Woolf i Anny Świrszczyńskiej. Motto tej podróży Gryszkówny wyznacza wiersz „Idę, ciągle idę, na moich drogach zawsze wieje wiatr...”.

- Czy można wyruszyć w drogę donikąd? Jak iść, jeśli nie można nigdzie dojść? Zamknięcie, terytorium z którego żaden ruch na zewnątrz nie jest możliwy. To od nas zależy, jak się w tym odnajdziemy, nie od okoliczności. Łatwiej jest podważać, niż stwarzać... Jedno jest pewne, mamy czas, wreszcie - zauważa Gryszkówna.

Spektakl w sobotę w sali czarnej Centrum Kultury o godz. 18 i 20. Wstęp wolny.

We wtorek publiczność zobaczy wstrząsający do bólu spektakl "Bezmatek" Marcina Libera, inspirowany książką Miry Marcinów o takim samym tytule. Opowiada ona o doświadczeniu, które jest uniwersalne i którego uczestnikami prawie wszyscy byliśmy lub będziemy.

Liber rekomenduje: - Zaprosiłem do udziału w tym przedsięwzięciu dwie wspaniałe aktorki Katarzynę Tlałkę i Maję Pankiewicz związane na co dzień z Teatrem Ludowym w Krakowie oraz artystę i muzyka Adama Witkowskiego, połowę duetu Nagrobki. Razem spróbujemy wczytać się w książkę Marcinów i odnaleźć tam nadzieję, bo miłości i śmierci jest tam wiele.

Spektakl we wtorek w sali czarnej Centrum Kultury o godz. 18 i 20. Wstęp wolny.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Postpandemiczne spektakle o nadziei. Szukanie miłości i droga donikąd

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Lublin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

tko