EN

2.03.2022, 08:37 Wersja do druku

Lublin. „Machia" wraca na afisz

Teatr Stary zaprasza 4 i 5 marca na pokazy spektaklu „Machia" w reż. Juliusza Machulskiego.

fot. Dorota Awiorko / mat teatru

„Machia" / Teatr Stary w Lublinie

Bilety:
I - normalne: 50 zł / ulgowe: 40 zł
II - normalne: 40 zł / ulgowe: 32 zł
III - normalne: 25 zł / ulgowe: 20 zł
Stojące – 20 zł
Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.


scenariusz i reżyseria: Juliusz Machulski
scenografia, kostiumy i reżyseria świateł: Justyna Łagowska
muzyka: Piotr Selim
występują: Adam Ferency (aktor Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy), Piotr Głowacki, Marta Ledwoń (aktorka Teatru im. J. Osterwy w Lublinie)

PREMIERA: 4 maja 2014 r.

Czas trwania spektaklu: 100 minut (bez przerwy)

„Machia” to sztuka poświęcona osobie Niccolo Machiavellego, którego 545. rocznica urodzin przypadła na dzień premiery spektaklu. Prezentuje ciekawe, zrywające z dotychczasowymi stereotypami spojrzenie na tę postać, rzucając zarazem światło na pasjonujący kontekst polityczny i historyczny epoki włoskiego renesansu. Przede wszystkim jest to jednak psychologiczny pojedynek dwóch silnych osobowości, z których żadna nie jest taką, jaką może się wydawać na początku.

„Machia” to pierwsza sztuka wystawiona na deskach teatru dramatycznego, której Juliusz Machulski jest zarazem autorem i reżyserem.

RECENZJE

Im więcej godzin mija od premierowego pokazu sztuki Juliusza Machulskiego poświęconej postaci Niccolò Machiavellego, tym bardziej przedstawienie mi smakuje, ten smak się zmienia, nawet zwielokrotnia. I może to jest największa siła spektaklu przygotowana przez reżysera, który jest największym w Polsce specem od kasowych przebojów kina. Nie ma co kryć, to także będzie przebój, tyle, że teatralny.

Waldemar Sulisz, Dziennik Wschodni

„Machia" to porządny spektakl polityczno-filozoficzny bez zadęcia moralizatorskiego.

dziennikteatralny.pl

Źródło:

Materiał nadesłany