EN
31.01.2022, 15:52 Wersja do druku

Lublin. Luty w Teatrze Andersena

Teatru Andersena zaprasza widzów w lutym. To miesiąc zakochanych, ale też ferii zimowych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.  NA scenie spektakle, ale też warsztaty teatralne dla grup w różnym wieku.

fot. Przemysław Bator / mat. teatru

PROSZĘ SŁONIA

wiek: 5+ / czas: 80 min.

reż. Arkadiusz Klucznik

Pinio, kilkuletni chłopiec, jest najmniejszy w swojej klasie. To właśnie jest olbrzymim zmartwieniem jego rodziców, którzy codziennie podają mu garść witamin: „na rośnięcie!”. Pastylki zamiast do buzi Pinia wpadają – w tajemnicy przed rodzicami oczywiście – do trąby porcelanowego słonia Dominika. W efekcie zamiast wielkiego syna rodzice zostają posiadaczami wielkiego słonia, który z każdym dniem coraz bardziej wypełnia ich dom…

 • 1 lutego, g. 9:30,
 • 2 lutego, g. 11:30,
 • 3 lutego, g. 11:30,
 • 4 lutego, g. 9:30 i 11:30,
 • 29 stycznia; 5 lutego, g. 16:00,
 • 30 stycznia; 6 lutego, g. 12:00.

fot. Przemysław Bator / mat. teatru

BUCIK KOPCIUSZKA

wiek: 3+ / czas: 60 min.

reż. Katarzyna Kawalec

Spektakl dedykowany najmłodszej publiczności, który ma za zadanie oswoić maluchy z przestrzenią teatru oraz ich rozwój sensoryczny poprzez aktywny udział w działaniach proponowanych na scenie przez aktorów. To wariacja na temat Kopciuszka. Historia prowadzona przez dwójkę aktorów zachęca do zabawy w detektywa, w tropienie i obserwowanie śladów zostawianych wszędzie, do patrzenia na otaczający świat tak, aby stworzyć opowieść na podstawie tropu.

 • 8 - 11 lutego, g. 9:30

fot. Monika Stolarska / mat. teatru

HISTORIA NATURALNA CZYLI O NIEZWYKŁYCH ŻYJĄTKACH

wiek: 8+ / czas: 90 min.

reż. Jędrzej Piaskowski

Sześć postaci – Kosmitka, Chłopiec-Dinozaur, Jeż, Małża, Nietoperz i Drzewo – chce odzyskać las, ich dawny dom i raj utracony. Wyruszają w przedziwną podróż w głąb pamięci i wyobraźni. Poszukując nieistniejącego już lasu odkrywają prawa rządzące otaczającą ich rzeczywistością i mierzą się z tym, co w życiu nieuniknione – smutkiem, doświadczeniem straty i przemijaniem.

 • 12, 19 lutego , g. 16:00
 • 13, 20 lutego, g. 12:00
 • 15 - 18 lutego, g. 11:00

fot. Tomasz Tylus / mat. teatru

WILK I TRZY ŚWINKI ORAZ LEŚNICZY, CO STRZEŻE DZICZY

wiek: 5+ / czas: 50 min.

reż. Daniel Lasecki, Kinga Matusiak-Lasecka, Natalia Sacharczuk, Katarzyna Staniewska, Łukasz Staniewski

Spektakl lalkowy z muzyką na żywo jest autorską wariacją aktorów naszego teatru, na temat dalszych losów trzech świnek i wilka, znanych z baśni braci Grimm. W zabawny sposób tytułowe bohaterki opowiadają własne scenariusze tego, co mogło dziać się z wilkiem po jego tajemniczym zniknięciu. Podczas oglądania spektaklu widz będzie miał okazję zobaczyć aż cztery rodzaje lalek teatralnych oraz kolorowy teatr cieni.

 • 23 - 25 lutego, g. 11:00
 • 26 lutego, g. 16:00
 • 27 lutego, g. 12:00

EDUKACJA

Zachęcamy grupy zorganizowane w każdym wieku do udziału w warsztatach teatralnych

Pełna oferta warsztatów i spotkań dla grup zorganizowanych, rodzin, młodzieży i dorosłych na stronie www.teatrandersena.pl/edukacja

 • rezerwacje - Dział Edukacji Teatralnej

godziny otwarcia: poniedziałek - piątek, g. 8:00 - 16:00

e-mail: [email protected]

tel.: +48 691 912 672

BILETY INDYWIDUALNE

Bilety indywidualne na spektakle weekendowe można zakupić w serwisie Bilety24 i w kasie teatru, natomiast na spektakle w dnia powszednie tylko w kasie teatru.

Bilety specjalne można zakupić tylko w kasie teatru za okazaniem odpowiednich dokumentów. Teatr nie prowadzi rezerwacji telefonicznej ani mailowej biletów indywidualnych.

BILETY GRUPOWE

Bilety grupowe na warsztaty i spektakle wymagają wcześniejszej rezerwacji mailowej lub telefonicznej w Dziale Organizacji Widowni. Płatności za bilety grupowe można dokonać przed spektaklem w kasie teatru lub przelewem na podstawie wystawionej faktury. Prosimy zapoznać się z regulaminem rezerwacji grupowych, prosimy uprzedzić nas jeśli w grupie znajdują się osoby z niepełnosprawnościami oraz zapoznać się z deklaracją dostępności.

· godziny otwarcia: pon. – pt. g. 8:00 – 16:00

· telefony: +48 502 663 873 / +48 691 910 201

· e-mail: [email protected]

Spektakle odbywają się w Sali Andersena, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, II poziom, Plac teatralny 1

Źródło:

Materiał nadesłany