EN
6.04.2022, 18:57 Wersja do druku

Lublin. Kwiecień i maj w Teatrze Andersena

„Proszę słonia” / fot. Przemysław Bator / mat. teatru

Wiosna rozpoczęła się dla Teatru Andersena bardzo miło, owocnie i radośnie, a to za sprawą premiery spektaklu „Drzewo życzeń” w reżyserii Mateusza Przyłęckiego, który to spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem przez Widzów oraz kolejnymi obchodami Światowego Dnia Lalkarstwa (21 marca) i Międzynarodowego Dnia Teatru (27 marca), podczas którego uhonorowano aktorów i pracowników naszego Teatru medalami i dyplomami uznania za działalność kulturalną. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Zintensyfikowaliśmy realizację wydarzeń edukacyjnych dla dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz młodzieży z Polski i Ukrainy. Zrealizowaliśmy warsztaty dla dzieci zarówno na scenie teatru, w placówkach edukacyjnych w Lublinie i regionie oraz w punktach recepcyjnych dla uchodźców. Nadal przyjmujemy zapisy na warsztaty zarówno dla grup zorganizowanych z Polski, jak i dla dzieci z Ukrainy, które są tłumaczone na język Ukraiński. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Oto co można obejrzeć w repertuarze w kwietniu i w maju 2022r.

PROSZĘ SŁONIA

reż. Arkadiusz Klucznik

wiek: 5+ / czas: 80 min.

Pinio, kilkuletni chłopiec, jest najmniejszy w swojej klasie. To właśnie jest olbrzymim zmartwieniem jego rodziców, którzy codziennie podają mu garść witamin: „na rośnięcie!”. Pastylki zamiast do buzi Pinia wpadają – w tajemnicy przed rodzicami oczywiście – do trąby porcelanowego słonia Dominika. W efekcie zamiast wielkiego syna rodzice zostają posiadaczami wielkiego słonia, który z każdym dniem coraz bardziej wypełnia ich dom…

–2, 9 kwietnia, g. 16:00,
–3, 10 kwietnia, g. 12:00,
–5 - 8, 12 i 13 kwietnia, g. 9:30 i 11:30.

Wydarzenie na FB

PCHŁA SZACHRAJKA

reż. Marek Ciunel

wiek: 5+ / czas: 65 min.

Słynny utwór Jana Brzechwy na deskach teatru, czyli opowieść pełna iluzji o niezliczonych, absurdalnych przygodach i szachrajstwach pewnej Pchły. Nasza bohaterka owija sobie wszystkich wokół palca, a swoje intrygi przeprowadza z właściwą sobie

–21, 22, 26 - 29 kwietnia, g. 9:30 i 11:30,
–23 i 30 kwietnia, g. 16:00,
–24 kwietnia, 1 maja, g. 12:00.

Wydarzenie na FB

MUMINKI

reż. Jerzy Jan Połoński

wiek 5+ / czas: 100 min.

W świecie Muminków czarujemy przy pomocy kapelusza. To właśnie on sprawi, że bohaterowie będą ścigać się w chmurach, woda w rzece zamieni się w malinowy sok, a dolina przemieni się w egzotyczną dżunglę. Nie zabraknie też Buki.

–7, 14, 21 maja g. 16:00,
–8, 14, 22 maja, g. 12:00,
–10 – 13 maja, 17 – 20 maja, g. 9:30 i 11:30.

Wydarzenie na FB

Zwiastun

PYZA NA POLSKICH DRÓŻKACH

reż. Daniel Arbaczewski

wiek: 0-5 / czas: 45 min.

To propozycja dla tych najmłodszych. Tytułowa Pyza zabierze widzów na ścieżki, na których sama stawia pierwsze kroki, gdzie można spotkać bogaty podwórkowy zwierzyniec. Każde spotkanie ze zwierzakiem to jednocześnie spotkanie z ludową piosenką i z polskim folklorem. Wszystko w formie zabawy teatralnej, teatru interaktywnego, w którym nasi najmłodsi widzowie i ich rodzice, siedzący wraz z aktorami na scenie mogą wpływać na przebieg i tempo spektaklu.

–8 - 11 marca, g. 9:30 i 11:30,
–12 marca, g. 12:00,
–13 marca, g. 16:00.

Wydarzenie na FB

Zwiastun

EDUKACJA

Zachęcamy grupy zorganizowane w każdym wieku do udziału w warsztatach teatralnych

Mini, Mała i Duża Akademia Andersena - warsztaty dla przedszkoli i klas wczesnoszkolnych oraz młodzieży

Idzie Lalkarz Światem - etiuda lalkarska i warsztaty dla grup

Zakulisowe sprawy - dyskusja po spektaklu i warsztaty dla grup

Pełna oferta warsztatów i spotkań dla grup zorganizowanych, rodzin, młodzieży i dorosłych na stronie www.teatrandersena.pl/edukacja

–rezerwacje - Dział Edukacji Teatralnej
–godziny otwarcia: poniedziałek - piątek, g. 8:00 - 16:00
–e-mail: [email protected]
–tel.: +48 691 912 672

BILETY INDYWIDUALNE

Bilety indywidualne na spektakle weekendowe można zakupić w serwisie Bilety24 i w kasie teatru, natomiast na spektakle w dnia powszednie tylko w kasie teatru.

Bilety specjalne można zakupić tylko w kasie teatru za okazaniem odpowiednich dokumentów. Teatr nie prowadzi rezerwacji telefonicznej ani mailowej biletów indywidualnych.

BILETY GRUPOWE

Bilety grupowe na warsztaty i spektakle wymagają wcześniejszej rezerwacji mailowej lub telefonicznej w Dziale Organizacji Widowni. Płatności za bilety grupowe można dokonać przed spektaklem w kasie teatru lub przelewem na podstawie wystawionej faktury. Prosimy zapoznać się z regulaminem rezerwacji grupowych, prosimy uprzedzić nas jeśli w grupie znajdują się osoby z niepełnosprawnościami oraz zapoznać się z deklaracją dostępności.

–godziny otwarcia: pon. – pt. g. 8:00 – 16:00
–telefony: +48 502 663 873 / +48 691 910 201
– e-mail: [email protected]teatrandersena.pl

SOLIDARNI Z UKRAINĄ - bilety dla obywateli Ukrainy na spektakle i warsztaty za 1 zł

Spektakle odbywają się w Sali Andersena, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, II poziom, Plac teatralny 1

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne