EN

17.10.2020, 15:53 Wersja do druku

Lublin. Konfrontacje Teatralne: Passini i Gorczyński. Opryński odwołany

fot. mat. organizatora

Dwa spektakle będzie można zobaczyć w najbliższy weekend w Centrum Kultury w ramach 25. Konfrontacji Teatralnych. Będą to postpandemiczne “I co teraz?" w reż. Macieja Gorczyńskiego, „,Dionizos 360" Pawła Passiniego oraz „Wszystko płynie"Janusza Opryńskiego [spektakl został odwołany - przyp. red.].

„I co teraz?" to zestaw czterech premier postpademicznych zrealizowanych na specjalne zamówienie lubelskiego festiwalu. Stworzyli je Anna Gryszkówna, Marcin Liber, Maciej Gorczyński i Jan Hussakowski. Pierwsze z przedstawień, „Bieguni w kwarantannie" Macieja Gorczyńskiego, będzie można zobaczyć w sobotę, 17 października, o godz. 18 i 20.
W kwietniu zaproszeni przez reżysera artyści zajmujący się zawodowo aktorstwem, tańcem współczesnym, performancem, otrzymali zadanie przygotowania materiałów audiowizualnych, których punktem wyjścia stała się idea „Płytki Pioneera" - wyrażająca potrzebę nawiązania kontaktu i dialogu w czasie radykalnego „lockdownu". Literacką inspiracją dla materiałów była książka „Bieguni" Olgi Tokarczuk. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.
(...)
W nadchodzący weekend widzowie Konfrontacji Teatralnych mieli również zobaczyć premierowo najnowszy spektakl Pawła Passiniego „Mały las, krótki sen". Organizatorzy zdecydowali się jednak przenieść premierę na inny termin, a w najbliższych dniach zaproponują inny spektakl dyrektora neTTheatre - „Dionizos 360". Przedstawienie będzie można zobaczyć 17 i 18 października o godzinie 19.

To eksperymentalne widowisko zrealizowane kamerą 360' na podstawie trzech tragedii: „Fenicjanek" i „Bachantek" Eurypidesa oraz „Błagalnic" Ajschylosa. Każdy z uczestników wejdzie w prezentowany świat dzięki okularom VR. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy poprzez formularz na stronie CK.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Konfrontacje Teatralne: Opryński, Passini, Gorczyński

Źródło:

Dziennik Wschodni nr 203

Autor:

DAD

Wątki tematyczne