EN
04.06.2022, 16:15 Wersja do druku

Lublin. Koncert galowy „Muzyka Trójmorza” w Muzycznym

7 czerwca o godz. 19.00 TVP3 Lublin wyemituje premierowe widowisko Teatru Muzycznego w Lublinie „Muzyka Trójmorza”! Koncert jest wydarzeniem towarzyszącym II Samorządowemu Kongresowi Trójmorza.

fot. Grzegorz Winnicki / mat. organizatora

Inicjatywa Trójmorza to 12 państw Europy Środkowo-Wschodniej – czasem lekceważonych przez kraje tzw. starej Unii Europejskiej, ale zupełnie niesłusznie. To państwa o ogromnym potencjale, ambitne, kreatywne i szybko się rozwijające – to wszystko będziemy chcieli pokazać podczas koncertu „Muzyka Trójmorza”. Gospodarka i polityka mogą nas różnić, ale Sztuka jest językiem ponad podziałami... Zabierzemy publiczność w pełną niespodzianek podróż po krajach Trójmorza i pokażemy wzajemne przenikanie się kultury słowiańskiej i bałkańskiej.

Wystąpią soliści Teatru Muzycznego w Lublinie: Kamila Lendzion, Paulina Janczaruk, Dorota Szostak-Gąska, Jakub Gąska i Patryk Pawlak oraz balet, chór i band Teatru Muzycznego w Lublinie.

Gościem specjalnym koncertu będzie Wojtek Cugowski – znakomity wokalista i gitarzysta, który właśnie wydał solową płytę.

Mocno podkreślimy także naszą solidarność z Ukrainą: „Taniec Eleny” M. Lorenca zatańczy Sofiya Kiykovksa – solistka baletu Teatru Muzycznego w Lublinie, eurowizyjny hit Rusłany zaśpiewa Anastazja Borisenko – wokalistka z Charkowa, a z naszym chórem gościnnie wystąpi Oksana Huzovata.

Koncert galowy „Muzyka Trójmorza” jest organizowany we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego i TVP3 Lublin.

Źródło:

Materiał nadesłany