EN

22.01.2022, 09:56 Wersja do druku

Lublin. Juliusz Machulski zostanie Honorowym Obywatelem miasta?

Inne aktualności

 Reżyser filmów "Seksmisja", "Vabank" i "Kiler" może powiększyć grono Honorowych Obywateli Lublina. Radni mają w tej sprawie podjąć decyzję na najbliższej sesji.

Juliusz Machulski"Akt ten jest wyrazem naszej wdzięczności i wielkiego uznania dla zasług związanych z budowaniem prestiżu i wzmacnianiem pozycji Lublina jako rozpoznawalnego ośrodka kulturalnego w Polsce" - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały. Głosowanie nad nim odbędzie się 27 stycznia.

Z wnioskiem o nadanie tytułu wystąpiła Karolina Rozwód, dyrektorka Teatru Starego w Lublinie. Pozytywną opinię wystawił Konwent Honorowych Wyróżnień, a następnie prezydent Lublina Krzysztof Żuk skierował projekt do rady miasta.

"Lublin w dużej mierze go ukształtował"

"Pan Juliusz Machulski, wybitny reżyser filmowy, z Lublinem związany jest od wczesnych lat dziecięcych. Tutaj mieszkał, tu również rodziło się Jego zainteresowanie teatrem i kinem. Jego rodzice – Państwo Halina i Jan Machulscy – występowali w Teatrze im. Juliusza Osterwy, zaś ojciec również na deskach Teatru Andersena. Miejsca te pan Juliusz Machulski, jako dziecko, chętnie odwiedzał, podobnie jak kino Staromiejskie, mieszczące się w obecnym budynku Teatru Starego. Jak sam podkreśla – Lublin w dużej mierze go ukształtował" – czytamy dalej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Juliusz Machulski zostanie Honorowym Obywatelem Lublina? Decyzja radnych w czwartek

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Lublin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

md