EN

26.04.2021, 09:36 Wersja do druku

Lublin. Druga edycja projektu Przestrzenie Sztuki

Centrum Kultury w Lublinie, będące lokalnym koordynatorem teatralnej odsłony projektu Przestrzenie Sztuki, zapowiedziało drugą edycję inicjatywy w naszym mieście. W planach cztery dni plenerowych pokazów i 15 spektakli.

„Przestrzenie Sztuki" to nowatorski program kierowany zarówno do twórców, jak i miłośników tańca i teatru. W ubiegłym roku we wrześniu udało się w Lublinie zorganizować pierwszą edycję projektu, w który włączyły się także inne placówki kultury z naszego miasta.

Nie inaczej będzie w tym roku. - Cieszymy się, że tym razem są już z nami Teatr Stary w Lublinie, Teatr im. Juliusza Osterwy, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Teatr Muzyczny w Lublinie oraz Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Oczywiście nie zabraknie teatrów zrzeszonych w Centrum Kultury w Lublinie - wymienia lubelski koordynator teatralnych Przestrzeni Sztuki.

Dokładny program drugiej edycji nie jest jeszcze znany, ale wiadomo że wydarzenie odbędzie się pod koniec czerwca i potrwa cztery dni. Organizatorzy szykują 15 spektakli dla każdej z grup wiekowych - dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym trzy premiery. W cały projekt ma być zaangażowanych 250 artystów.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Przestrzenie Sztuki

Źródło:

Dziennik Wschodni nr 78

Autor:

DAD

Wątki tematyczne