EN

30.10.2020, 13:16 Wersja do druku

Łomża. 34. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Walizka" odbędzie się w czerwcu

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że 34 edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WALIZKA odbędzie się w dniach 10-13 czerwca 2021 roku w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Przeformatowany Festiwal
realizowany będzie online i na żywo. Z uwagi na skomplikowaną obecną sytuację z projektowaniem przyszłości, problemami z dojazdem i przekraczaniem granic podjąłem decyzję o organizacji festiwalu w formie online w przypadku prezentacji spektakli zagranicznych. Spektakle polskie grane będą na żywo na scenie Teatru oraz nowo utworzonej scenie Hali Kultury. Przewidujemy również prezentację w przestrzeniach otwartych.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA, to uznany i ceniony przegląd spektakli portatywnych, organizowany od 34 lat przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Festiwal ma swój styl i charakter!

„Teatr ważnych spraw” jest głównym tematem nurtu konkursowego.

Wyrażam nadzieję, że w 34 edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WALIZKA zagoszczą online i offline zaproszone spektakle z Polski i zagraniczne, które są nowatorskie w formie artystycznej, prezentują interesujące, a często odmienne środki wypowiedzi artystycznej, zróżnicowane są pod względem tematycznym, odwołują się do uniwersalnych wartości, mówią o wielu ważnych emocjach, poruszają problemy globalne – te najbardziej aktualne.

Serdecznie zapraszam do nadsyłania zgłoszeń spektakli. W załączeniu przesyłamy regulamin oraz kartę zgłoszenia. Każdy teatr może zgłosić do konkursu maksymalnie dwa spektakle.

Kompletne zgłoszenia wraz z materiałami należy przesyłać do 31 stycznia 2021 roku na adres Biura Organizacyjnego lub e-mail: [email protected] lub [email protected].

Z poważaniem i serdecznymi pozdrowieniami!

Jarosław Antoniuk
Dyrektor Festiwalu

Pliki do pobrania

Źródło:

Materiał nadesłany