EN
10.11.2021, 12:27 Wersja do druku

Łódź. „Umumo” premierowo dla najmłodszych u Pinokia

13 listopada  o godz. 16:00 na Małej Scenie Teatru Pinokio  odbędzie się premiera zapowiadanej niespodzianki dla „najnajów”, czyli Odbiorców, którzy dopiero rozpoczynają swoją teatralną przygodę. To drugie, po kultowym „Tuliluli”, przedstawienie repertuarowe Pinokia stworzone z myślą o najmłodszych.

fot. mat. teatru

W języku zulu UMUMO oznacza kształt. Twórcy spektaklu zapraszają najnajmłodszych Przyjaciół Teatru Pinokio w niezwykłą sensoryczną podróż, która umożliwi im odkrywanie i KSZTAŁTowanie nowych światów. Bo choć geometria i abstrakcja zdają się pochodzić z dwóch różnych planet, wspólnie mogą stworzyć jedyny w swoim rodzaju kosmos.

Spektakl „Umumo” w reżyserii Katarzyny Horej może zainicjować pierwsze spotkanie dziecka z teatrem, ale – bazując na sensoryce, kolorach, kształtach i fakturach – będzie także stymulował zmysły i pobudzi wyobraźnię. Rozwinie również dziecięce relacje z opiekunami – we wspólnym doświadczaniu rzeczywistości.

Za to 26 i 27 listopada o godz. 17:00 na Dużej Scenie Teatru Pinokio swoją premierę będą miały „Opowieści z Narnii”. W pierwszym terminie na widowni zasiądą Nauczyciele oraz Pedagodzy, w drugim – Rodzice wraz z pociechami. Reżyseruje Gabriel Gietzky, obecny p.o. Dyrektora Teatru.

Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów w wieku 7-107 lat i stanowi propozycję międzypokoleniowej produkcji dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Dzieci mogą odebrać je jako bajkową opowieść o sile bliskości, która przezwycięża zło. Młodzież ma szansę odnaleźć się w rzeczywistości i historii czwórki rodzeństwa, obserwując proces ich przemiany i dojrzewania. Dorośli i seniorzy mają zaś możliwość dotarcia do ukrytych sensów, nawiązań mitologicznych, literackich, a nawet politycznych. Spektakl to także prezent dla Przyjaciół Pinokia – wręczany im z nadzieją, że stanie się jedynym w swoim rodzaju pretekstem do wspólnego, familijnego spędzenia świątecznego czasu.

Reżyseria: Katarzyna Hora
Scenografia: Klaudia Laszczyk
Muzyka: Piotr Jaszczur Śnieguła
Obsada: Hanna Matusiak, Łukasz Bzura

Premiera: 13 listopada 2021 r.
Spektakl dla widzów w wieku 0,5-3 lat.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne