EN

27.07.2022, 10:52 Wersja do druku

Łódź. Tomasz Bęben ponownie dyrektorem Filharmonii Łódzkiej

Inne aktualności

Tomasz Bęben przez kolejne pięć lat pozostanie na stanowisku dyrektora Filharmonii Łódzkiej - poinformował we wtorek Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Swoją funkcję Bęben będzie pełnił trzecią z kolei kadencję.

"We wtorek zarząd woj. łódzkiego zatwierdził wyniki konkursu, a marszałek Grzegorz Schreiber podpisał z Tomaszem Bębnem 5-letnią umowę na sprawowanie funkcji dyrektora naczelnego Filharmonii Łódzkiej. Będzie to jego trzecia kadencja na tym stanowisku" - poinformował wydział prasowy urzędu.

Tomasz Bęben jest menedżerem i pianistą. Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu. W Filharmonii Łódzkiej pracował kolejno w dziale organizacyjno-programowym, dziale rozwoju i reklamy, był też wicedyrektorem ds. rozwoju.

Łódzka publiczność szczególnie ceni dyrektora jako pomysłodawcę i realizatora Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski" czyli wakacyjnych spotkań z muzyką w atrakcyjnych zakątkach regionu. Cykl koncertów, podczas których prezentowana jest zarówno muzyka klasyczna, jak i nowoczesna, połączony ze zwiedzaniem ciekawych miejsc już od 23 lat przyciąga tłumy melomanów.

Źródło:

PAP