EN
22.12.2020, 08:26 Wersja do druku

Łódź. Teatr Nowy przygotował grę komputerową dla najmłodszych widzów

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi przygotował grę komputerową dla najmłodszych widzów. Od środy 23 grudnia będą oni mogli wcielić się w pracownikow "Nowego" i przygotować spektakl teatralny - poinformował Kuba Galczak z Teatru Nowego.

fot. mat. teatru

Jak podkreślił gra została przygotowana na kanwie - prowadzonych w placówce - działań edukacyjnych "Uratuj spektakl".

- Zadaniem graczy będzie przejście czterch misji, związanych z przygotowaniami do spektaklu teatralnego. Wcielą się oni w pracowników Teatru Nowego - garderobianych, oświetleniowców, akustyków i rekwizytorów. Wygraną będzie przedstawienie teatralne przygotowane na podstawie baśni +Lilia wodna+ opracowanej przez Marię Niklewiczową,w adaptacji, reżyserii i wykonaniu Bartosza Turzyńskiego - wyjaśnił Galczak.

Dodał, że w roli przewodnika graczy po "zawiłych, teatralnych labiryntach" wystąpił aktor Teatru Nowego - Łukasz Gosławski. Muzykę stworzył raper Zorak, którego można będzie także zobaczyć w spektaklu.

Darmowa gra dostępna będzie od środy 23 grudnia na www.nowy.pl. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Teatr Nowy w Łodzi zainaugurował swoją działalność w 1949 roku. Jego współtwórcą i pierwszym dyrektorem był Kazimierz Dejmek. Na inaugurację zaprezentowano "Brygadę szlifierza Karhana" Vaska Kani.

Wizerunek teatru wiążą się nierozerwalnie z osobą Kazimierza Dejmka, który szefował placówce trzykrotnie - w latach 1949-1961, 1975-1979 oraz przez kilka miesięcy roku 2002. 31 grudnia 2002 roku Dejmek zmarł. W styczniu 2008 roku został patronem łódzkiej placówki.

Na deskach Teatru Nowego prezentowano ważne spektakle podejmujące problematykę moralną i polityczną.

Źródło:

PAP

Autor:

Jacek Walczak

Data publikacji oryginału:

22.12.2020

Wątki tematyczne