09.02.2021, 13:53 Wersja do druku

Łódź. Teatr Muzyczny znów gra

Nastrojowy koncert walentynkowy i premierowy spektakl „Piosenka jest dobra na wszystko” – Teatr Muzyczny w Łodzi w lutym otwiera się dla publiczności.

Emilia Klimczak i Piotr Płuska / mat. teatru

Walentynkowy koncert w Muzycznym

Ona – piękna. On – sceniczna bestia. To, co ich łączy, to talent i głębokie uczucie do ponadczasowych przebojów. Emilia Klimczak i Piotr Płuska podzielą się nim z publicznością w czasie walentynkowego koncertu „Piękna i Bestia” w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Ze sceny popłyną znane melodie i wiele słów o miłości.

Emilia Klimczak i Piotr Płuska to soliści doskonale znani stałym bywalcom teatru przy Północnej. Znakomite głosy, porywające interpretacje – to ich znak rozpoznawczy. Będzie można się o tym przekonać ponownie 14 lutego o godz. 18.30. Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na nastrojowy koncert „Piękna i bestia”, na program którego złożą się przeboje, takie jak „La vie en rose” Édith Piaf, „Już nie zapomnisz mnie”, „Przetańczyć całą noc” czy duety, w tym m.in. „Nadejdzie dobry dzień” z musicalu „Zorro”.

Bilety na koncert w cenie od 40 złotych kupić można w kasie teatru i online. Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami na widowni zajętych może być nie więcej niż połowa miejsc, ponadto pracownicy teatru zadbali o bezpieczeństwo widzów, zapewniając automaty do bezdotykowej dezynfekcji rąk i właściwy dystans.

fot. mat. teatru

Piosenka jest dobra na wszystko

- Byliśmy gotowi już w grudniu, kiedy odbyła się tzw. premiera bez publiczności, nareszcie możemy pokazać ten spektakl widzom – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi, zapowiadając premierę przedstawienia „Piosenka jest dobra na wszystko” w reżyserii Jacka Bończyka. Z ponadczasowymi szlagierami Kabaretu Starszych Panów zmierzą się Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Klementyna Umer, Paweł Erdman, Piotr Płuska i Marek Prusisz. Pierwszy pokaz 19 lutego, oficjalna premiera z publicznością 26 lutego.
Na spektakl „Piosenka jest dobra na wszystko” składa się 26 utworów autorstwa mistrzowskiego duetu: Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Skrzące dowcipem muzyczne opowiastki z morałem to świetna okazja, by w pełni zaprezentować wokalne i aktorskie umiejętności znakomitych artystów.

Kabaret Starszych Panów to niedościgniony wzór inteligentnej i pięknej rozrywki. Kunsztowne teksty, złożone z genialnymi kompozycjami. Świat pełen wdzięku i klasy, którym zachwycam się od lat – mówi reżyser spektaklu, a zarazem autor scenariusza Jacek Bończyk. – Wybieranie utworów do spektaklu to była czysta przyjemność, choć zderzyłem się ze sporą klęską urodzaju. Ostatecznie dobrałem piosenki tak, by ułożyły się w pewną historię – dodaje.

Zmierzenie się z wcześniejszymi ikonicznymi interpretacjami piosenek to zadanie dla artystów doskonale znanych bywalcom Teatru Muzycznego w Łodzi: Emilii Klimczak, Justyny Kopiszki, Pawła Erdmana, Piotra Płuski i Marka Prusisza. W obsadzie znalazła się również Klementyna Umer, aktorka która zyskała popularność rolami w warszawskich teatrach Rampa, Kwadrat czy Teatr 6. piętro, nagrała też płytę z kompozycjami Jerzego Wasowskiego „Tajemnica”, docenioną przez krytykę i słuchaczy.
Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Michał Zarych, za aranżacje odpowiada zaś Konrad Wantrych. Scenografię przygotował Grzegorz Policiński, choreografię – Inga Pilchowska, a kostiumy – Ewa Posmyk.

Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi zapewnia, że publiczność może czuć się w teatrze bezpiecznie. Na widowni zachowany jest wymagany dystans, realizowane są wszelkie procedury reżimu sanitarnego, o których przeczytać można więcej w regulaminie na stronie internetowej www. teatr-muzyczny.lodz.pl. W lutym spektakl zostanie zagrany pięć razy: 19 i 20 lutego (pokazy przedpremierowe) i trzykrotnie w kolejny weekend – 26, 27 i 28 lutego.

Źródło:

Materiał nadesłany