21.12.2020, 11:18 Wersja do druku

Łódź. Teatr Muzyczny świątecznie

W eterze i w sieci – Teatr Muzyczny w Łodzi przygotowuje świąteczne prezenty dla swojej publiczności. Popularni i lubiani artyści, związani ze sceną przy Północnej nagrali kolędę „Ta święta noc”, której premiera online już dziś. Z kolei na antenie Radia Lutnia w wigilię i sylwestra rozbrzmiewać będą melodie świąteczne i przeboje z teatralnego archiwum. 

mat. teatru

„Ta święta noc” czyli „O Holy Night” to jedna z najpiękniejszych świątecznych melodii. Kolęda skomponowana przez Adolphe Adama w 1847 do słów Placide Cappeau, zyskała popularność z angielskim tekstem Johna Sullivana Dwighta.
– W tej właśnie wersji znamy ją z interpretacji Celine Dion, Ellie Goulding, czy wcześniej Mariah Carrey. My zaśpiewamy ją po polsku – mówi Jakub Szydłowski, dyrektor artystyczny teatru Muzycznego w Łodzi. – Fantastyczne głosy solistów i chóru oraz mistrzowskie wykonanie orkiestry  naszego teatru pozwolą w pełni wybrzmieć tej pięknej melodii – zapowiada.
W nagraniu wzięli udział soliści teatru: Anna Borzyszkowska, Aleksandra Drzewicka, Agnieszka Gabrysiak, Aleksandra Janiszewska, Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Paweł Erdman, Szymon Jędruch, Piotr Kowalczyk, Piotr Płuska i Marek Prusisz. Gościnnie zaśpiewała Antonina Szrajber, która przed pandemią dołączyła do obsady „Skrzypka na dachu".  
Reżyserem nagrania był Jakub Szydłowski, kierownikiem muzycznym – Krzysztof Brzeziński, a przygotowaniem chóru zajął się Roman Paniuta. Kostiumy opracowała Ewa Posmyk.
Kolędę odnaleźć będzie można w kanale Teatru Muzycznego w serwisie  youtube.com począwszy od 21 grudnia, na kiedy to zaplanowano premierę.

Świąteczne melodie zagoszczą również na antenie Radia Lutnia, ponieważ teatralna rozgłośnia korzystając z okolicznościowej koncesji nadaje również w grudniu. Premierowe audycje „Poranek z Muzycznym” emitowane są na częstotliwości 90,8 FM w każdy wtorek od 7.30.
– Mamy też niespodzianki na świąteczny czas. Będziemy ze słuchaczami również w wigilię i sylwestra – zapowiada Łukasz Zachwieja, pomysłodawca i realizator Radia Lutnia.
Wigilijny program rozpocznie się w samo południe wspólnym czytaniem „Dziadka do orzechów” w wykonaniu artystów i pracowników teatru. Po nim przyjdzie czas na świąteczną playlistę. – Chcielibyśmy towarzyszyć naszej publiczności w ostatnich przygotowaniach do świąt, wprowadzając słuchaczy w dobry nastrój pięknymi melodiami – dodaje Zachwieja.
Ostatnia audycja w tym roku, 31 grudnia, rozpocznie się o g. 20.00, a na jej program złożą się przeboje z popularnych koncertów sylwestrowych, które od lat cieszą się uznaniem łódzkiej publiczności.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data:

21.12.2020

Tematy w toku