EN

29.06.2020, 14:32 Wersja do druku

Łódź. Teatr Mały zakończył sezon

Beata Michalczyk/mat. teatru

27 czerwca Teatr Mały zagrał w reżimie sanitarnym spektakl "Tylko miłość", a aktorka Agnieszka Smolak otrzymała Maskę Ludiwka. Ostatnie przedstawienie sezonu podsumowuje 11. rocznicę powstania teatru.

Relacjonuje dyrektor Mariusz Pilawski: "W sobotę 27 czerwca 2020 zagraliśmy w Teatrze Małym w Łodzi... Widzów ponad 30, niewielu ale chętnych, zdeterminowanych i reagujących z poczuciem humoru w tych miejscach gdzie trzeba... TYLKO MIŁOŚĆ Rene Heinersdorff'a w przekładzie Jacka Kaduczaka. To była symbolicznie udokumentowana - 11 rocznica naszej działalności, a po spektaklu wręczyliśmy MASKĘ LUDWIKA - nagrodę dla najlepszego aktora/aktorki sezonu, tego zadziwiającego, nietypowego sezonu, zrujnowanego pandemią. Laureatką została AGNIESZKA SMOLAK (na zdjęciu) - za rolę "przewodnika chóru" w ANTYGONIE Sofoklesa - przekład Roberta R. Chodkowskiego.

Na pohybel wszelkim przeciwnościom - z nadzieją na rozpoczęcie od września 2020 normalnej pracy z nowymi chęciami, artystycznymi pomysłami, z werwą i weną twórczą ofiarowując publiczności to co uwielbiamy i umiemy najlepiej.
Dziękuję wszystkim zaangażowanym artystom i ludziom teatru za sezon 2019/2020.
Wracamy z nową premierą w piątek 25 dnia września. Będzie to "AKOMPANIATOR" Anny Burzyńskiej z udziałem AGNIESZKI MAKÓWKI - znakomitej primadonny Teatru Wielkiego w Łodzi oraz WITOLDA ŁUCZYŃSKIEGO.
Wspaniałych, zdrowych wakacji życzy cały ZESPÓŁ TEATRU MAŁEGO w Łodzi"

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

29.06.2020

Wątki tematyczne