EN

16.09.2022, 08:42 Wersja do druku

Łódź. Teatr Komedii Impro wreszcie ma swoją siedzibę

Popularny łódzki Teatr Komedii Impro jeszcze we wrześniu otworzy swoją stałą siedzibie. W miejscu również lubianym, czyli na terenie Off Piotrkowska.

fot. mat. teatru

Właśnie kończą się prace remontowe stałej sceny Teatru Komedii Impro w Łodzi, która ulokowana została na terenie Off Piotrkowska, w miejscu dawnej Galerii Off. Znajdzie się tam 120 miejsc siedzących dla widzów, gotowych uczestniczyć w niezwykłej artystycznej formie, jaką są przedstawienia improwizowane. W tym teatrze nie ma gotowego scenariusza - żywiołowe spektakle powstają na bazie pomysłów i sugestii pochodzących od widzów. Przed wejściem na scenę żaden z aktorów nie wie, jak potoczy się akcja, jaką postać przyjdzie mu zagrać, wreszcie jakie zadanie i z kim będzie musiał wykonać. O tym zawsze decyduje publiczność.

- Stała siedziba to dla nas wyzwolenie z wielu ograniczeń i stworzenie nowych możliwości - podkreśla Jacek Stefanik, dyrektor Teatru Komedii Impro. - Mamy przestrzeń do pracy, według własnego uznania będziemy mogli ustalać terminy naszych przedstawień, widzowie będą mieli szansę znaleźć nas w jednym miejscu i związać się z nami na dłużej.

Teatr Komedii Impro w Łodzi tworzą czołowi polscy improwizatorzy teatralni, w większości zawodowi aktorzy, którzy w ciągu ostatnich ośmiu lat, zagrali ponad 900 spektakli dla niemal 100 tysięcy widzów. Wyjątkowość zespołu polega na tym, że oprócz tzw. gier impro, „Impro Atak!”, przygotowuje dłuższe formy teatralne, np. „Wieczór filmowy”, „Zbrodnię na zamówienie, czyli gangsterskie porachunki”, czy przedstawienie „Disco polo, czyli historia pewnego zespołu” oraz „Bajka (nie) tylko dla dzieci”. Teraz wszystkie te propozycje artyści będą prezentowali we własnej siedzibie - warto dodać pierwszej w Polsce stałej scenie teatru impro.

Na razie spektakle dla dorosłych będą się odbywać w piątki i soboty od godz. 20, przedstawienie familijne zaś w niedziele od godz. 16. Bilet kosztować będzie 55 złotych oraz 35 złotych na bajkę.

Pierwsze spotkanie w nowym miejscu odbędzie się 24 września, przy okazji Light.Move.Festival - od godz. 13 trwać będzie dzień otwarty, a na godz. 20 zaplanowano przedstawienie - jeszcze bezpłatnie, na zasadzie zbiórki „do kapelusza”. Regularne prezentacje rozpoczną się 30 września od godz. 20 premierą nowego tytułu - „Kryminał improwizowany”.

 - Na halloween planujemy premierę spektaklu kostiumowego „Wilkołaki” - dodaje Magdalena Stefanik z ekipy teatru. - Przygotowujemy również warsztaty z podstaw improwizacji dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych.

To dla nas wolność - zapewniają artyści Teatru Komedii Impro opowiadając o swojej stałej siedzibie. Widzowie zaś mogą oczekiwać wiele radości.

Tytuł oryginalny

Łódzki Teatr Komedii Impro wreszcie ma swoją siedzibę

Źródło:

„Dziennik Łódzki” online

Link do źródła

Autor:

Dariusz Pawłowski

Data publikacji oryginału:

15.09.2022

Wątki tematyczne