EN

11.06.2021, 11:54 Wersja do druku

Łódź. "Tango Łódź" z napisami dla osób niesłyszących

11 i 12 czerwca o 19:15 Teatr Powszechny w Łodzi, kierując się hasłem „Teatru blisko ludzi”, zagra online „Tango Łódź” – spektakl przygotowany specjalnie z napisami dla osób niesłyszących. Spektakl z napisami Teatr zagra też 31 lipca o 19:15. Bilety kosztują symboliczne 20 groszy.

fot. mat. teatru

„Tango Łódź” to spojrzenie na ponad 100 lat łódzkiej historii - od robotniczych strajków w 1905 roku aż po współczesność. Jaka była Łódź? Jaka jest? Czy rzeczywiście – jak mówi jeden z bohaterów spektaklu – "Bóg pokarał to miasto przemysłem"?

Spektakl opowiada historię Łodzi. Patrzymy jednak nie z perspektywy bogatych fabrykantów, którzy w Łodzi zbudowali wielkie fortuny. Patrzymy oczami kobiet – matek, żon, a przede wszystkich włókniarek - rewolucjonistek, które walczyły o godne życie. A czy rewolucja ma płeć? Jeśli tak, to w Łodzi rewolucja była kobietą i sprawą kobiet.

Prapremiera „Tanga Łódź” odbyła się 24 kwietnia 2016 w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Sztuka "Tango Łódź" została napisana specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi przez Radosława Paczochę na zamówienie Ewy Pilawskiej – dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi i dyrektora artystycznego Festiwalu. Spektakl wyreżyserował Adam Orzechowski.

Bilety kosztują symboliczne 20 groszy i można je kupić na stronie internetowej Teatru.

Radosław Paczocha
„Tango Łódź”
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia i kostiumy: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Nenko
W spektaklu „Tango Łódź” prezentowanym online występują: Marta Jarczewska, Karolina Krawczyńska, Monika Kępka, Aleksandra Listwan, Beata Ziejka, Mirosław Henke, Piotr Lauks, Filip Jacak, Mateusz Rzeźniczak, Arkadiusz Wójcik

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

11.06.2021

Wątki tematyczne