31.12.2020, 14:31 Wersja do druku

Łódź. Sylwester online w teatrach

Dla miłośników teatralnych przedstawień sylwestrowych, z powodu pandemii, łódzkie sceny przygotowały propozycje online. Będzie można obejrzeć m.in. spektakle w Teatrze Nowym i Teatrze Muzycznym w Łodzi.

fot. mat. teatru

"Wspólnie będziemy celebrować nadejście 2021 roku. Nie zobaczymy się niestety na widowni, ale spotkamy się... online" - napisano w elektronicznym zaproszeniu Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

"W ten niezwykły wieczór zapraszamy na premierę online naszego spektaklu +Kto odkrył Amerykę+ w reżyserii Macieja Wojtyszki" - poinformował Kuba Galczak z Teatru Nowego. "31 grudnia o godzinie 21.00 będziemy wznosić wirtualny toast na Facebooku razem z Kasią (Katarzyna Żuk) i Lizą (Jolanta Jackowska) - bohaterkami spektaklu" - dodał.

Sztuka przedstawia losy Kasi i Lizy. Są kuzynkami i przyjaciółkami, mają nawet wspólną miłość. Po latach Kasia dowiaduje się, że Liza była kochanką jej męża.

Wspólne oglądanie spektaklu będzie możliwe na Facebooku Teatru Nowego i na www.nowy.pl


"Tadek na tropie Minotaura" / mat. teatru

Teatr Muzyczny w Łodzi przygotował również w sieci, propozycję dla całych rodzin. W sylwestrowy wieczór odbędzie się premiera online musicalu familijnego: "Tadek na tropie Minotaura".

"Jak przetrwać w świecie, w którym wszystko zmienia się w złoto, kamień nie daje się wtoczyć na górę, a w labiryncie czai się Minotaur? Przekona się o tym - i to śpiewająco - Tadek, współczesny nastolatek, niespodziewanie przeniesiony do świata mitów greckich" - tak zachęcali młodszych i starszych do obejrzenia spektaklu realizatorzy widowiska.

"Takiego musicalu jeszcze w Polsce nie było" - zapowiedział Jakub Szydłowski - reżyser, a zarazem autor tekstu i scenariusza. "Zadbaliśmy o to, by oprawiona w słowa piosenek i muzykę opowieść zachowała wiernie przekaz, doskonale znany miłośnikom mitów greckich, a jednocześnie zyskała nowoczesną, atrakcyjną dla młodego widza narrację" - zaznaczył.

W roli Tadka widzowie zobaczą Macieja Pawlaka. Hermesa, Orfeusza i Parysa zagra Paweł Erdman, a Ariadnę Emilia Klimczak. W roli Minotaura - Piotr Płuska, który zagra również Charona i Midasa. Syzyfem i Achillesem będzie Marek Prusisz, Dedalem Krzysztof Wawrzyniak, a Zeusa zagra reżyser Jakub Szydłowski.

Premiera wersji online odbędzie się 31 grudnia 2020 o g. 16.00 w oficjalnym kanale YouTube Teatru Muzycznego w Łodzi.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne