10.02.2021, 16:00 Wersja do druku

Łódź. Rozmawialnia dla seniorów w AIOA

Projekt ROZMAWIALNIA realizowany w ramach działań Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w obszarze rewitalizacji społecznej, dedykowany jest seniorom z Domów Dziennego Pobytu przy ul. Piotrkowskiej i Fabrycznej.

fot. mat. organizatora

14.02.2021 – EMISJA NA FACEBOOK’U AOIA
facebook.com

Walentynki to czas obdarowywania się upominkami, a my  chcemy podzielić się z Państwem historią miłości do miejsca i wspomnień z nim związanych!
Wszechświat składa się z opowieści, tych małych i dużych, tych trudnych i łatwych, tych ważnych i tych pozornie mniej ważnych. W projekcie ROZMAWIALNIA liczą się wszystkie!
Zapraszamy do wysłuchania wspomnień o Parku im. H. Sienkiewicza, którymi podzielił się z nami Pan Janusz Kwiatkowski.


Rozmawialnia to głównie działania terapeutyczne, wspierające. Rozpoczął się w lutym 2020 roku, i w początkowych założeniach sprowadzał się do cotygodniowych spotkań w DDP, żeby rozmawiać, wspominać, wspólnie być. W trakcie pandemii, czyli od marca, przerodził się w rozmowy telefoniczne, a te w ciepłe i serdeczne relacje z niektórymi podopiecznymi DDP. Z Panem Januszem sprawy zaszły jeszcze dalej. Od słowa do słowa, nie tylko rozmawialiśmy przez telefon, ale i spotykaliśmy się  na spacerach. Zawsze jednak umawialiśmy się  w parku Sienkiewicza, bo to  park z  dzieciństwa i młodości Pana Janusza. W efekcie zacieśniania więzi powstał ten materiał filmowy. W międz yczasie zespół techniczny AOIA odmalował Panu Januszowi mieszkanie - dzięki pomocy, spotkaniom, codziennej rozmowie, Pan Janusz twierdzi „ Chce mi się żyć”. Projekt Rozmawialnia trwa, w prostej rozmowie, małym spacerze, w ciepłych słowach... być może przyniesie Nam kolejne opowieści lub inne inicjatywy, którymi będziemy mogli się z Państwem  podzielić.  

Specjalne podziękowania dla partnerów projektu:
Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej miasta Łodzi
Domu Dziennego Pobytu przy ul. Fabrycznej
Studentek Wydziału Produkcji Teatralnej i Organizacji Wydarzeń Artystycznych – naszym telefonicznym aniołom stróżom
oraz nowym wolontariuszom, którzy dołączają do tej inicjatywy


Zalążek projektu Rozmawialnia zrodził się na warsztatach ze studentami Produkcji Teatralnej i Organizacji Wydarzeń Artystycznych - prowadzonych przez Annę Ciszowską. Ideą projektu było rozmawianie z tymi, którzy tego potrzebują.  

Koncepcja i realizacja projektu: Ewa Łukasiewicz
Zdjęcia i montaż materiałów filmowych: Tomasz KonopkaŹródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne