EN

19.05.2021, 13:38 Wersja do druku

Łódź. Reżyserzy najnowszej premiery w Nowym z nagrodami

Twórcy najnowszej premiery Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi - Kto nie ma nic, ten może wszystko (premiera 11 i 12 czerwca o godzinie 19:15) zostali nagrodzeni na 10. Forum Młodej Reżyserii w Krakowie.

Jagna Nawrocka / mat. teatru

Forum Młodej Reżyserii to przegląd prac młodych reżyserów teatralnych, debiutujących w ostatnich dwóch latach, a także dyskusje, spotkania twórców, artystów i krytyków.

W tegorocznej edycji nagrodzona została dwójka reżyserów z krakowskiej Akademii Teatralnej, którzy razem z Mirą Mańka i Maciejem Hanuskiem, współtworzą kolektyw artystyczny, tworzący premierę inaugurującą projekt Nowy i Młodzi.

Nagrodę „Verba” Stowarzyszenia Autorów ZAiKS w wysokości pięciu tysięcy złotych, za „wrażliwość na oryginalny tekst literacki i umiejętność aktualizowania i poszerzania jego znaczeńprzez świadome umieszczenie go w nowym, autorskim kontekście” otrzymała Olga Ciężkowska za reżyserię spektaklu Orfeusz i Eurydyka // All about love no.1.

Reżyserka zdobyła także wyróżnienie w postaci zaproszenia do wyreżyserowania w TR Warszawa pokazów warsztatowych  tekstów, wyłonionych w konkursie dramaturgicznym Nigdy nie będziesz szła sama w sezonie 2021/2022.


Jagna Nawrocka / mat. teatru

Nagrodę Debiut TR 2021 w postaci zaproszenia do wyreżyserowania spektaklu w TR Warszawa w sezonie 2021/2022 otrzymał Wojtek Rodak, reżyser spektaklu PTAKI. Instrukcja.

Jest to nagroda za „twórczy polot, dojrzałość artystyczną oraz umiejętność pracy z zespołem aktorskim”.

Natomiast nagrodę, ufundowaną przez Fundację Sceny im. St. Wyspiańskiego, za wyróżniającą się osobowość aktorską
dostała Izabella Dudziak za rolę w spektaklu Orfeusz i Eurydyka // All about love no.1 w reżyserii Olgi Ciężkowskiej.

Aktorkę będzie można zobaczyć w kolejnej premierze w Nowym - 1968//biegnij, mała, biegnij w reżyserii Remigiusza Brzyka.

Premiera 18 czerwca o godzinie 19:00 na Dużej Scenie.Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

19.05.2021