EN

7.11.2020, 16:58 Wersja do druku

Łódź. Premiera "Głosu ludzkiego" w Teatrze Wielkim w niedzielę

mat. teatru

Premiera „Głosu ludzkiego” w na antenie TVP3 Łódź 8 listopada 2020 (niedziela), godz. 19:00

Na 7 listopada 2020 w Teatrze Wielkim zaplanowana była długo wyczekiwana premiera „Głosu ludzkiego”, opery-monodramu Francisa Poulenca z udziałem Joanny Woś. Do realizacji tego dzieła dyrekcja łódzkiej opery zaprosiła cenionego reżysera Michała Znanieckiego oraz znakomitego dyrygenta Adama Banaszaka.

W związku z ogłoszonymi obostrzeniami z dn. 4 listopada 2020 roku nie będziemy mogli spotkać się z Państwem w Teatrze na spektaklach zaplanowanych na 7 i 8 listopada. Wychodzimy jednak naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zapraszając do oglądania premiery na antenie TVP 3 Łódź w najbliższą niedzielę, 8 listopada o godzinie 19:00.

Ostatnie tygodnie, w których obserwowaliśmy rosnący przyrost zachorowań oraz apele do osób starszych, wśród których są nasi najwierniejsi melomani, spowodowały, że zwróciłem się z prośbą do dyrektora łódzkiego oddziału Telewizji Polskiej z propozycją współpracy. Efektem jego przychylności będzie rejestracja „Głosu ludzkiego” i to, że w najbliższą niedzielę będą mogli Państwo obejrzeć na antenie TVP3 Łódź wybitną i niepowtarzalną Joannę Woś w tym wyjątkowym dziele Francisa Poulenca – mówi dyrektor Dariusz Stachura.

W przyszłym tygodniu spektakl będzie również dostępny na platformie live.bilety24.pl. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie.

Głos ludzki to jednoaktowa opera skomponowana przez Francisa Poulenca w oparciu o monodram Jeana Cocteau. Fabuła opiera się na stopniowo rozwijającym się dramacie porzuconej kobiety, a cały utwór zawarty jest w trwającej około godziny rozmowie telefonicznej. Bohaterka prowadzi dialog ze swoim niewidocznym kochankiem, który odszedł do innej.

Bohaterce – zjawiskowej Joannie Woś – towarzyszyć będzie orkiestra TWŁ pod batutą Maestro Adama Banaszaka, znakomitego dyrygenta, zaliczanego do grona najaktywniejszych dyrygentów młodego pokolenia, który zadebiutuje w Teatrze Wielkim w Łodzi.

– Spektakl to królewski monodram, w którym cała uwaga skoncentrowana jest na śpiewaczce kreującej niezwykłą partyturę, niezwykłą rolę, będącą w całości rozmową telefoniczną z jej tragicznym finałem, rozmową telefoniczną z kochankiem. Tą wspaniałą artystką będzie primadonna Joanna Woś. Pod czujnym okiem i wyobraźnią prowadzona przez wybitnego wspaniałego reżysera Michała Znanieckiego, z orkiestrą TWŁ, fantastycznie dysponowanym zespołem, który nada całej tej opowieści kolor, barwę, właściwy wyraz i charakter – wyznaje dyrygent.

W najbliższą niedzielę, 8 listopada o godzinie 19:00, zapraszamy do wspólnego oglądania tego wyjątkowego dzieła Francisa Poulenca na antenie TVP 3 Łódź.

Francis Poulenc GŁOS LUDZKI

premiera w TVP3 Łódź / 8 listopada 2020, godz. 19:00

Realizatorzy:
Kierownictwo muzyczne: Adam Banaszak
Reżyseria, inscenizacja, scenografia: Michał Znaniecki
Multimedia i reżyseria światła: Michał Znaniecki

Obsada:
Ona (Elle): Joanna Woś
oraz Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Maestro Adama Banaszaka

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne