EN
17.05.2021, 09:29 Wersja do druku

Łódź. Prapremiera komedii "Dobra zmiana" na Rynku Manufaktury

Prapremierę komedii "Dobra zmiana” zaprezentuje za tydzień na Rynku Manufaktury w Łodzi Teatr Powszechny. Spektakl w reżyserii Jakuba Przebindowskiego wystawiony zostanie cztery razy 22 i 23 maja. Bezpłatne zaproszenia na wydarzenie będzie można odebrać we wtorek.

fot. mat. teatru

- Bardzo się cieszymy, że zagramy już 22 i 23 maja. Zaczniemy od specjalnej prapremiery w plenerze - na Rynku Manufaktury widzowie po raz pierwszy obejrzą +Dobrą zmianę+ w reżyserii Jakuba Przebindowskiego – nasz najnowszy spektakl, którego bohaterką jest uwielbiana przez widzów pomoc domowa Nadia. Zagramy aż cztery razy – dwa razy w sobotę i dwa razy w niedzielę - podkreśliła dyrektorka Teatru Powszechnego w Łodzi Ewa Pilawska.

Bohaterką "Dobrej zmiany" jest Nadia, znana widzom z realizowanego w czasach pandemii internetowego serialu teatralnego "Pomoc domowa radzi". Akcja komedii rozgrywa się w Łodzi, w środowisku "nowych elit". Jej autor ujawnił, że Nadia, która we wcześniejszych spektaklach była postacią porządkującą rzeczywistość i dla innych miała receptę na wszystko, w najnowszej premierze sama stanie się elementem gry.

- Sztuka jest komentarzem do współczesności. Pogubienie, hipokryzja, pomieszanie wartości, to tylko niektóre ze spraw, którym komediowo przyglądamy się w "Dobrej zmianie" – powiedział Przebindowski.

Spektakl zostanie zaprezentowany na Rynku Manufaktury 22 i 23 maja; w każdym dniu zaplanowano dwa przedstawienia - o godz. 16 i 19. Zaproszenia na wydarzenie będzie można bezpłatnie odebrać w Manufakturze we wtorek 18 maja o godzinie 14 oraz o godzinie 18 przed wejściem głównym, a w razie deszczu wewnątrz galerii handlowej w okolicach punktu info. Jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwa bilety.

Źródło:

PAP

Autor:

Agnieszka Grzelak-Michałowska

Data publikacji oryginału:

17.05.2021