EN

26.04.2021, 14:56 Wersja do druku

Łódź. Obchody Międzynarodowego Dnia Tańca z Akademią Muzyczną

Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na pokazy etiud i zadań sesyjnych w wykonaniu studentów Instytutu Choreografii i Technik Tańca. Wydarzenie „Kierunek –> Choreografia” zostało włączone do ogólnopolskiej akcji tańczMY z okazji obchodzonego w dniu 29 kwietnia Międzynarodowego Dnia Tańca. Patronem akcji tańczMY jest Instytut Muzyki i Tańca. Transmisja na żywo odbędzie się 29 kwietnia (czwartek) o godzinie 13.00 na kanale YouTube Akademii Muzycznej w Łodzi.

fot. mat. teatru

W programie wydarzenia znajdą się etiudy choreograficzne i zadania sesyjne zrealizowane podczas zajęć w ramach takich przedmiotów, jak: struktury choreograficzne, repertuar, technika tańca współczesnego, kontakt improwizacja, elementy techniki Graham i taniec nowoczesny. Publiczność obejrzy m.in. pokazy inspirowane tekstami Julii Hartwig, Bolesława Leśmiana czy obrazem Vincenta van Gogha „Kwitnące drzewo migdałowca”.

Wykonawcami choreografii będą studenci specjalności „choreografia i techniki tańca” oraz „choreografia”. Wydarzenie zorganizowały mgr Agnieszka Łuczyńska i dr Anna Wytych-Wierzgacz we współpracy z mgr Aleksandrą Łabą. Pokaz poprowadzi dr Juliusz Grzybowski.

więcej informacji:
http://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/kwiecien-2021/155913-kierunek-choreografia-dzien-tanca

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne