EN
2.08.2022, 14:42 Wersja do druku

Łódź. Musical w Parku Źródliska

Za nami połowa lata, a w Altanie stale wybrzmiewają dźwięki bardziej i mniej znanych utworów, którymi łodzianie umilają sobie niedzielne popołudnia. „Letnie Koncerty w Altanie w Parku Źródliska” to już stały punkt na wakacyjnej mapie kulturalnej Łodzi

fot. mat. organizatora

Akademia Muzyczna w Łodzi i Zielona Łódź zapraszają na kolejne wydarzenie z tego cyklu. 7 sierpnia o godzinie 17.00 student i absolwentki Wydziału Sztuk Scenicznych Akademii Muzycznej w Łodzi zabiorą publiczność w musicalową, zróżnicowaną stylistycznie podróż. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
    
Mówi się, że zawód aktora musicalowego, to jedna z najbardziej wymagających profesji w dziedzinie sztuk scenicznych. Żeby wykonawca był wiarygodny, a przy tym zachował najwyższy poziom muzyczny, musi zarówno umieć śpiewać, jak i tańczyć, być dobrym aktorem, a do tego wszystkiego dobrze wyglądać. Student i absolwentki Wydziału Sztuk Scenicznych Akademii Muzycznej w Łodzi: Zuzanna Caban – sopran, Magdalena Cieślak – mezzosopran, Wojciech Dzwonkowski – baryton mają te wszystkie cechy opanowane do perfekcji, o czym będzie się można przekonać już w najbliższą niedzielę. Przy fortepianie zasiądzie Cezary Mogielnicki.

Publiczność powędruje z wykonawcami do krainy marzeń za sprawą piosenki „Somewhere Over the Rainbow” z musicalu filmowego „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, później wybrzmi także znany wszystkim song „Śnić sen” z musicalu „Człowiek z La Manchy” oraz utrzymana w podobnym, podniosłym charakterze piosenka „Love Never Dies” z utworu o tym samym tytule, skomponowana przez mistrza sztuki musicalowej Andrew Lloyda Webbera. W pierwszą niedzielę sierpnia będzie można posłuchać również duetu wokalnego w piosence o żartobliwym charakterze „Wcale nie, ależ tak” z musicalu „Annie Get Your Gun” oraz wzruszające „Płynie czas, liczę dni…” z bajkowej „Anastazji”. Pod koniec koncertu publiczność usłyszy słynny song „Gdybym był bogaty” z musicalu „Skrzypek na dachu” oraz finałowe – wykonane przez wszystkich wokalistów – „To świt to zmrok” z tego samego dzieła.

Więcej informacji: amuz.lodz.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne