EN

24.05.2023, 15:20 Wersja do druku

Łódź. Krakowski Salon Poezji w Teatrze Muzycznym

W ostatnią niedzielę maja, już po raz ósmy wielbiciele poezji będą mogli spotkać się w Teatrze Muzycznym podczas Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi. Program tego spotkania wypełnią wiersze, o które trudno posądzić najwybitniejszych poetów – przykłady na to, że nawet Mistrzom może „powinąć się” noga. A to wszystko w interpretacjach Agnieszki Dulęby-Kaszy, Jarosława Dziedzica i Bronisława Maja, oraz w muzycznej oprawie Jakuba Sofińskiego.

fot. mat. teatru

– Kata-strofy Mistrzów. Katastrofalne strofy mistrzów. Grafomańskie utwory wielkich, wybitnych poetów… Przeżyją Państwo szok natury nie tylko estetycznej – mówi odpowiedzialny za scenariusz i sprawujący opiekę artystyczną nad Krakowskim Salonem Poezji w Łodzi, Bronisław Maj.

Tym razem organizatorzy wydarzenia pozostawiają w tajemnicy, jakich poetów i utworów podczas spotkania może spodziewać się łódzka publiczność. Zapewniają jednak, że będzie zaskakująco i z odpowiednią dozą humoru. Własne interpretacje grafomańskich wierszy polskich poetów przedstawią Agnieszka Dulęba-Kasza, Jarosław Dziedzic i Bronisław Maj. Za oprawę muzyczną spotkania odpowiada akordeonista Jakub Sofiński z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Agnieszka Dulęba–Kasza w 2002 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Od 2003 roku związana jest z Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu. Szerszej publiczności znana jest z wielu ról filmowych i telewizyjnych.

Jarosław Dziedzic jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Łódzkim widzom znany jest z Teatru Powszechnego w Łodzi, z którym był związany do 2020 roku. Spektakle z jego udziałem gościły na deskach większości polskich i międzynarodowych festiwali teatralnych – między innymi w Gruzji czy Seulu.

Jakub Sofiński jest akordeonistą, ukończył z wyróżnieniem szkołę muzyczną II stopnia w klasie akordeonu prof. dr hab. Zbigniewa Ignaczewskiego. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, zarówno akordeonowych, jak i teoretycznych.

Partnerem głównym Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi jest PKO Bank Polski.

Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na majowy Krakowski Salon Poezji w niedzielę 28 maja, o godz. 12.00. Bilety można kupić online i w kasie teatru bezpośrednio przed wydarzeniem. Koszt jednej wejściówki to 10 złotych. Kolejne spotkanie, poświęcone wierszom Wisławy Szymborskiej, zaplanowane jest na 18 czerwca.

Źródło:

Materiał nadesłany