EN

4.11.2020, 08:25 Wersja do druku

Łódź. Koncert Leny Piękniewskiej w CK Agora

Koncert „Coś przyjdzie: miłość lub wojna” to utwory oparte na tekstach młodych poetów z getta. Centrum Kultury Agora zaprasza 11 listopda. Zaśpiewa Lena Piękniewska.

mat. organizatora

11.11.2020 r. / środa / godz. 17.00

Projekt muzyczny „Coś przyjdzie: miłość lub wojna” to przepełnione nadzieją utwory oparte na tekstach młodych poetów z getta, między innymi: Abrahama Koplowicza, Zuzanny Ginczanki, Janki Hescheles, Abrahama Cytryna. Wyjątkowe pod względem artystycznym wydarzenie, to owoc spotkania pieśniarki i aktorki Leny Piękniewskiej z kompozytorem i aranżerem Pawłem Skorupką, dla których inspiracją stał się wiersz trzynastoletniego Abramka Koplowicza pt. “Marzenie”. Wyznacznikiem w doborze poruszającego materiału stała się moc niesłabnącej nadziei, która płynie z przełożonych na język muzyki wierszy.
Lena Piękniewska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jako czternastolatka śpiewała w Piwnicy pod Baranami w Krakowie, zaś swoją profesjonalną karierę muzyczną rozpoczęła w 2004 roku. W 2005 roku wygrała 41. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Rok później zdobyła pierwsze miejsce na XXX Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie oraz wygrała konkurs na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej podczas festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej.
Muzycy:  Jacek Kita, Wojciech Pulcyn, Sebastian Frankiewicz, Michał Górczyński
Termin:

11 listopada / godz. 17.00 / sala widowiskowa
wstęp wolny / obowiązują e-wejściówki
kontakt: [email protected]


Wypełnij i zabierz ze sobą na wydarzenie:
Oświadczenie Cowid - zob. plik pod tekstem

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”

Pliki do pobrania

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

04.11.2020