EN

24.09.2020, 08:43 Wersja do druku

Łódź. Inauguracja sezonu w Teatrze Wielkim

Sezon artystyczny 2020/2021 Teatr Wielki zainauguruje 26 września, prezentując arie i fragmenty spektakli zaplanowanych  nadchodzącym sezonie. Podczas koncertu wystąpią,  artyści łódzkiej sceny opery i baletu z towarzyszeniem chóru i orkiestry pod batutą Marty Kosielskiej i Michała Kocimskiego.

mat. teatru

W marcu, gdy świat kultury się zatrzymał, zmuszeni byliśmy odwołać planowane premiery i spektakle. I chociaż nadal obowiązują ścisłe restrykcje, które znacznie utrudniają nam funkcjonowanie, staraliśmy się zachęcić Państwa do powrotu na prawdziwą widownię, organizując wakacyjne Sierpniowe koncerty z Gwiazdami czy prezentując przedstawienia przełożone z poprzedniego sezonu artystycznego – Grek Zorba oraz Lo speziale. 26 września odbyć się miał Koncert 10. polskich tenorów. Niestety musieliśmy przełożyć go na późniejszy termin. Nie oznacza to jednak, że w tym dniu się nie spotkamy.

Zapraszamy Państwa na uroczysty KONCERT GALOWY inaugurujący sezon artystyczny 2020/2021, który odbędzie się 26 września 2020 roku o godz. 19:00 w Teatrze Wielkim w Łodzi.


Program koncertu zapowiada się bardzo interesująco. Usłyszymy między innymi arie z: Cyrulika sewilskiego, Cosi fan tutte, Don Pasquale, Madamy Butterfly, Turandot oraz Nabucca w wykonaniu solistek i solistów naszego Teatru: Moniki Cichockiej, Hanny Okońskiej, Aleksandry Wiwały, Joanny Woś, Doroty Wójcik, Agnieszki Makówki, Olgi Maroszek, Weroniki Leśniewskiej (gościnnie), Dawida Kwiecińskiego, Pawła Skałuby, Dominika Sutowicza, Arkadiusza Anyszki, Andrzeja Kostrzewskiego, Zenona Kowalskiego, Łukasza Motkowicza, Przemysława Reznera, Rafała Pikały, Grzegorza Szostaka i Roberta Ulatowskiego.

Oprócz dzieł operowych w programie nie może zabraknąć części baletowej. Zespół baletu Teatru Wielkiego w Łodzi zaprezentuje Państwu fragmenty ze spektakli Cisza i Grek Zorba.

Nad całością koncertu czuwać będą Marta Kosielska i Michał Kocimski.

Ten wyjątkowy repertuar będzie można zobaczyć i usłyszeć tylko raz – właśnie podczas koncertu inauguracyjnego. Gwarantujemy roztańczone i rozśpiewane spotkanie z operą i baletem.

Bilety dostępne są na stronie www.operalodz.com

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/357569898985591/

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

24.09.2020