EN

8.10.2020, 16:11 Wersja do druku

Łódź. Dziś premiera 27. odcinka serialu "Pomoc domowa radzi"

Czy z powodu pandemii rozwody stały się problemem numer jeden? Czy Olga postanowi rozstać się z Norbertem? Czy bohaterom serialu uda się stworzyć kampanię społeczną, żeby pomóc 17-miesięcznej Laurze? Czy „Pokora” Szczepana Twardocha dobrze diagnozuje współczesność? Odpowiedzi na te i inne pytania w najnowszym odcinku internetowego serialu teatralnego „Pomoc domowa radzi” - Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza 8 października o 18:00 na premierę 27. Odcinka na YouTubie. 

fot. mat. teatru

Serial powstał w marcu jako odpowiedź na teatralną kwarantannę i brak możliwości prezentacji spektakli. Co tydzień Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na premierę nowego odcinka. Główną bohaterką internetowego serialu jest Nadia, postać znana widzom z teatralnego cyklu, na który składają się cztery spektakle od wielu lat prezentowane na Dużej Scenie w Teatrze Powszechnym w Łodzi: „Boeing, Boeing”, „Pomoc domowa”, „Żona potrzebna od zaraz” oraz „Manewry weselne”. Główny bohater to inteligentny i wykształcony mężczyzna, który w wyniku okoliczności i sytuacji musiał znaleźć nowy pomysł na życie. Podobnie jak w kultowym polskim filmie „Poszukiwany, poszukiwana”, w którym Wojciech Pokora stworzył niezapomnianą kreację historyka sztuki zmuszonego do pracy w charakterze gosposi. Motyw mężczyzny grającego kobietę ma bardzo długie tradycje w kinie i teatrze, z których czerpie postać Nadii. Pierwowzorami kreacji są również role Dustina Hoffmana z „Tootsie czy Robina Williamsa z „Pani Doubtfire”. 

W najnowszym odcinku występują Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Paulina Nadel, Jakub Kotyński, Jakub Kryształ i Arkadiusz Wójcik.
Operator kamery, montaż: Rafał Czekajewski
Dźwięk, muzyka: Bartosz Adamiak
Opieka artystyczna: Ewa Pilawska

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Kultura w sieci". 

 

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne