EN

19.04.2021, 08:39 Wersja do druku

Łódź. Duet LENDA/KOZUB zwycięzcą III Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty

Duet tworzony przez Paulinę Lendę-Kozub i Piotra Kozuba zwyciężył w III Konkursie Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty, organizowanym przez Teatr Muzyczny w Łodzi w ramach festiwalu OFF-Północna. Z powodu pandemii wydarzenie odbywało się online, bez udziału publiczności.

fot. mat. teatru

Werdykt jury obradującego pod przewodnictwem Wojciecha Kościelniaka ogłosiła w niedzielę wieczorem Beata Olga Kowalska podczas nadawanego na kanale YouTube koncertu finałowego Festiwalu OFF-Północna, który odbywał się w łódzkim Teatrze Muzycznym.

Zwycięzcą Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty został duet LENDA/KOZUB, który tworzą Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub – małżeństwo młodych muzyków, których połączyła wspólna pasja i scena. Każde z nich może pochwalić się bogatą historią muzyczną, nagrodami i doświadczeniem kilkunastu lat pracy w różnych projektach, także solowych. Od niedawna działają jako duet. W 2021 roku ukazał się ich autorski materiał, wyprodukowany we współpracy z Marcinem Borsem.

W konkursie duet zaprezentował utwór Kofty "Grande Valse Frotte" - inspiracją dla poety był słynny "Grande Valse Brillante" wykonywany przez Ewę Demarczyk, co doskonale oddała w swoim występie Paulina Lenda-Kozub.

Drugie miejsce zajął Dominik Bobryk, a trzecie Sara Lityńska. Przyznano również nagrodę równościową Prezydent Miasta Łodzi, którą wyróżniono Monikę Daukszo. Oprócz wymienionych laureatów w finale konkursu wystąpili także: Leszek Andrzej Czerwiński, Joanna Dubińska-Zakrzewska, Mariusz Mrówka, Krzysztof Pilch, Dorota Sacewicz oraz Bartłomiej Wiater.

- Chciałbym pogratulować i podziękować wszystkim finalistom za wspaniały profesjonalizm, wysoki poziom, pasję do piosenki aktorskiej i miłość do tego gatunku, który jest raczej niszowy. Wierzymy, że jego wartość kulturotwórcza jest ogromna. Mamy nadzieję, że kolejne dobre lata przed tym festiwalem i przed wszystkimi, którzy zajmują się piosenką aktorską w każdej formie - podkreślił Kościelniak.

Finałowy koncert w niedzielę zakończył Festiwal Off-Północna, który odbywał się w Łodzi po raz piąty, w tym drugi raz w wersji online. Wydarzenie to przegląd małych form wokalno-aktorskich, mający pokazać różnorodność form teatru muzycznego w Polsce. Na program piątej edycji, obok konkursu dla młodych wykonawców piosenki aktorskiej, złożyły się także cztery spektakle i nadawane przez teatralne Radio Lutnia spotkania z artystami, warsztaty i panel dyskusyjny.

Materiały do odsłuchania

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne