EN

9.06.2021, 18:39 Wersja do druku

Łódź. Najnowsze wydarzenia w Teatrze Nowym

W czerwcu w łódzkim Teatrze Nowym: "Poznajcie naszych marzycieli", "Kto nie ma nic, ten może wszystko", "Amant na czerwonym dywanie". 

fot. HaWa / mat. teatru

Inne aktualności

Poznajcie naszych Marzycieli - Olga Ciężkowska

Piekła nie ma

Łódź, 1914/1915 rok – w lokalnej prasie ukazuje się notka o trwających poszukiwaniach Estery Budy ściganej za „nakłanianie młodocianych dziewczyn na drogę nierządu i utrzymywanie potajemnego domu rozpusty”. Ta ponad stuletnia lokalna historia stała się dla twórczyń spektaklu punktem wyjścia do refleksji na temat statusu kobiecej seksualności i ciała w strukturach patriarchalnej władzy. Powracając do własnych rodzinnych historii i dawnych tekstów kultury odrzucają systemowo inklinowane sądy moralne, skupiając się na uprawomocnionej walce o indywidualnie rozumiane szczęście, spełnienie i miłość. Prawo do samostanowienia o własnym ciele jako jeden z najważniejszych postulatów na drodze do wolności.

Olga Ciężkowska

Obecnie studentka III roku reżyserii teatralnej na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Studiowała na Międzyobszarowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim – kierunki filozofia i kulturoznawstwo. Pracowała w Narodowym Starym Teatrze jako reżyserka spektaklu online „tańczymy shimmy” oraz dramaturżka spektaklu online „Dom dzienny, dom nocny” reż. Anna Mazurek. Współpracowała przy dyplomie aktorskim „Burza” w AST (2019) jako asystentka Grzegorza Jarzyny oraz przy spektaklu „Twarzą w twarz” (2021) w Teatrze Powszechnym jako asystentka Mai Kleczewskiej. Aktywna współtwórczyni Pracowni Dramaturgicznej, działającej przy AST. Jej projekt filmowy „Orfeusz i Eurydyka // all about love no.1” był prezentowany w sekcji konkursowej na 10. Forum Młodej Reżyserii.

Przez ostatnich kilka tygodni mogliście Państwo poznać twórców spektaklu „Kto nie ma nic, ten może wszystko". Powyżej zaprezentowaliśmy ostatnią już etiudę wchodzącą w skład przedstawienia. A to oznacza tylko jedno! Że już za chwilę prapremiera.

Prapremiera „Kto nie ma nic, ten może wszystko"

11 i 12 czerwca o godzinie 19:15 odbędzie się PRAPREMIERA spektaklu „Kto nie ma nic, ten może wszystko" w reżyserii studentek i studentów Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie - Olgi Ciężkowskiej, Miry Mańka, Macieja Hanuska i Wojtka Rodaka.

Tuż przed prapremierą, o godzinie 18:30, zapraszamy Państwa na odsłonięcie muralu, którego projekt wykonała Ola Jasionowska (graficzka, ilustratorka, twórczyni symbolu Strajku Kobiet). Mural powstaje na budynku Teatru, od ulicy Zachodniej. Został on stworzony we współpracy z Fundacją Urban Forms i Fundacją LodzArte.

A co po premierze? Po premierze zapraszamy widzów na sety DJ-skie!

11 czerwca, zaraz po spektaklu na foyer Małej Sceny, zagra dla Państwa Kuba Wandachowicz. Następnie zaprosimy wszystkich gości do łódzkiego klubu Konkret (ul. Więckowskiego 36) na afterparty.
12 czerwca po przedstawieniu, w foyer Małej Sceny zagra dla widzów Wiktor Skok.
12 czerwca będziemy gościć także studentów z Naukowego Koła Teatrologów Uniwersytetu Łódzkiego, którzy po spektaklu porozmawiają z twórcami „Kto nie ma nic, ten może wszystko” o ich pracy, inspiracjach i nowych językach teatralnych.

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie spektaklem. Informujemy, że na prapremierę biletów już nie ma. Zapraszamy na kolejny pokaz już 19 czerwca o godzinie 19:15/ KUP BILET

Amant na czerwonym dywanie na żywo w Nowym!

Autorski monodram Wojciecha Oleksiewicza mogliście Państwo oglądać online podczas gdy musieliśmy na chwilę rozstać się ze sceną i Wami - naszymi widzami. Pamiętamy ile pozytywnych reakcji dostaliśmy po premierze online, dlatego teraz... zapraszamy do obejrzenia spektaklu na żywo! Najbliższa okazja będzie już 13 czerwca o godzinie 19:15. Zapraszamy na spektakl „Amant na czerwonym dywanie"

13 czerwca/ godz. 19:15/ KUP BILET
Mała Scena ul. Zachodnia 93

Źródło:

Materiał nadesłany