EN

25.02.2022, 18:15 Wersja do druku

Łódź. Aktorzy Teatru Komedii Impro z pomocą dla mieszkańców Ukrainy

Inne aktualności

Zespół Teatru Komedii Impro w Łodzi, reagując na dramatyczne doniesienia z Ukrainy, zdecydował, że wszystkie wpływy z dwóch najbliższych spektakli, które odbędą się w Kaliszu i Łodzi, przeznaczy na pomoc dla mieszkańców zaatakowanej przez Rosję Ukrainy.

Aktorzy wstrząśnięci sytuacją za naszą wschodnią granicą zastanawiali się, czy nie powinni odwołać odbywających się w weekend humorystycznych spektakli. Zdecydowali jednak, że wyjdą na scenę, aby pomóc potrzebującym.

- Chyba większość z nas przeżywa to, co się dzieje. Jesteśmy aktorami, zajmujemy się komedią, to jest nasza pasja i to potrafimy robić. Patrząc na doniesienia medialne, nie jest nam do śmiechu; zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy realnie pomóc. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać wszystkie pieniądze zarobione na sobotnim spektaklu w Kaliszu i niedzielnym w Łodzi dla potrzebujących Ukraińców. To być może mała pomoc, ale taka, którą tu i teraz możemy, jako zespół, dać - wyjaśnia Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Impro w Łodzi. - Uważamy, że daje to nam emocjonalną legitymację, żeby wyjść na scenę. I że to nie będzie tylko śmiech w tym tragicznym momencie, ale także realna pomoc.

Teatr Komedii Impro w Łodzi zebrane środki przekaże na ręce konsula honorowego Ukrainy w Łodzi pana Bogdana Wysockiego.

W sobotę 26 lutego o godz. 18 aktorzy wystąpią w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu na spektaklu IMPRO BANG!, prezentując zbiór tzw. gier impro, czyli następujących po sobie kilkuminutowych scenek, w których aktorzy mierzą się z wyzwaniami rzucanymi im przez publiczność.

W niedzielę 27 lutego o godz. 11 Teatr Komedii Impro zaprasza dzieci i rodziców na Scenę Monopolis w Łodzi na finał ferii zimowych, czyli improwizowaną „Bajkę (nie) tylko dla dzieci”. W tym spektaklu to najmłodsi decydują o wszystkim, co zdarzy się na scenie: gdzie potoczy się akcja, w jakie postaci wcielą się aktorzy, jakie będą mieli kostiumy, wreszcie do jak bardzo zaczarowanego świata zabiorą siebie i innych.

***

Teatr Komedii Impro w Łodzi powstał na bazie zespołów Impro Atak oraz Impro Atak ITO (Internetowy Teatr Online), czyli grup improwizatorów, którzy na oczach publiczności tworzą przedstawienia, używając do tego jedynie wyobraźni i sugestii padających z widowni. TKI regularnie występuje na scenie teatru repertuarowego - stworzył go i ukształtował Jacek Stefanik. Od 2018 roku zespół w każde wakacje, wraz z innymi improwizatorami, współtworzy Wioskę Artystyczną Janowo koło Rewala. Wystawiono tam 240 spektakli improwizowanych, które obejrzało 23 tys. widzów.

Zespół nie przyjmuje od publiczności sugestii religijnych, politycznych oraz takich, które mogłyby w jakikolwiek sposób urazić widza. Aktorzy wybierają głównie pozytywne propozycje, stroniąc od wulgaryzmów. W przedstawieniu bierze także udział muzyk improwizator.

Spektakl sobotni odbędzie się 26 lutego o godz. 18 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu przy ul. Łaziennej 6. Bilety dostępne są na stronie ckis.kalisz.pl.

Spektakl niedzielny rozpocznie się o godz. 11 na Scenie dla dzieci Monopolis w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 62a. Bilety dostępne są na stronie bilety.janowo.art oraz bezpośrednio w kasie przed spektaklem.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne