EN

15.06.2021, 19:44 Wersja do druku

Łódź. "1968//biegnij, mała, biegnij" - prapremiera w Teatrze Nowym

Po poprzednim weekendzie teatralny kurz jeszcze nie zdążył opaść, a my już biegniemy dalej. Biegniemy, razem z twórcami naszej najnowszej prapremiery, do 1968 roku. Już w ten piątek, 18.06 o godzinie 19:00 na Dużej Scenie pokażemy Państwu spektakl „1968// biegnij, mała, biegnij” w reżyserii Remigiusza Brzyka.

mat. teatru

Będzie to spektakl, w którym twórcy spektaklu inspirując się burzliwymi wydarzeniami roku 1968, zadają pytania o podłoże pokoleniowego buntu. Skupiają się na historiach pozytywnych odkryć tej kulturowej rewolty, która, szczególnie w Ameryce i na Zachodzie Europy, była czasem rozwoju kontrkulturowej muzyki, myśli pacyfistycznej, ekologicznej i emancypacyjnej. Zespół aktorski wciela się w badaczy przeszłości snujących opowieść o wydarzeniach roku 1968. Fenomen rozlokowanych po całym świecie protestów studenckich, od Warszawy po Meksyk, staje się współczesną inspiracją dla badania sposobów na radzenie sobie z ciężarem politycznych i społecznych zawirowań, wobec których jednostka pozostaje często bezradna. W muzycznej warstwie spektaklu reaktywujemy na scenie Nowego łódzki, żydowski zespół „Śliwki”, którego karierę w polskim bigbicie zakończyły wydarzenia polskiego marca.

Specjalne zaproszenie na premierę przygotowała do Państwa Jolanta Jackowska

Spektakl zagramy: 1819 i 20 czerwca o godzinie 19:00 na Dużej Scenie.

A co po spektaklu? Zapraszamy na muzyczne afterparty!

18 czerwca dla wszystkich gości zagra Wiktor Skok. Po około godzinnym secie DJskim zapraszamy Państwa do Poczekalni (Więckowskiego 16).

19 czerwca po spektaklu „1968// biegnij, mała, biegnij" usłyszycie Państwo set DJski w wykonaniu Grzegorza Fajngolda.

Wszystkich Państwa, którym nie udało się zobaczyć naszej poprzedniej prapremiery „Kto nie ma nic, ten może wszystko" zapraszamy 19.06 o godzinie 19:15 na Małą Scenę. Po tym spektaklu także czeka na Państwa muzyczna niespodzianka. Zagra dla nas Maciej Ożóg, set ok 1 godz. Potem koncert dla chętnych w Klubie Konkret (wstęp płatny, szczegóły na stronie Klubu).

Źródło:

Materiał nadesłany