EN

30.07.2021, 10:08 Wersja do druku

Lidzbark Warm. Varmia Musica od niedzieli

Inne aktualności

Opera to hasło przewodnie tegorocznego festiwalu muzyki dawnej. Pisze Norbert Kaczan w Gazecie Wyborczej - Olsztyn, dodatku Co Jest Grane.

Jak tłumaczy Marek Niewiedział, dyrektor artystyczny wydarzenia, o tak zwanej „muzyce dawnej" mówi się często, że pozwala usłyszeć utwory w ich oryginalnym brzmieniu. - Ale nie o samo brzmienie przecież chodzi. Czy nie bardziej interesujące jest wniknięcie we wrażliwość i emocje ludzi, którzy żyli i tworzyli sto, dwieście czy trzysta lat temu? Czytając traktaty, listy oraz inne dokumenty z przeszłości jesteśmy zaskoczeni, jak bliscy są nam autorzy tych tekstów - opowiada muzyk, zapraszając na festiwal.

Na inaugurację wystąpią: Anna Mikołajczyk - sopran, Marek Niewiedział - obój, Zbigniew Pilch - skrzypce, Radosław Kamieniarz - skrzypce, Piotr Chrupek - altówka, Jakub Kościukiewicz - wiolonczela, Stanisław Smółka - kontrabas, Marta Niedźwiecka - klawesyn.

W programie utwory; G.F. Haendel, A. Vivaldi. 

Miejsce: Zamek w Lidzbarku Warm., 1 sierpnia, godz. 19. Wstęp wolny

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Varmia Musica

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” nr 175 - dodatek Co jest Grane

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne