EN

26.01.2022, 11:01 Wersja do druku

Legnica. Rafał Cieluch przechodzi do Wrocławskiego Teatru Współczesnego

Teatr Modrzejewskiej poinformował o planowanym przejściu jednego ze swoich aktorów – Rafała Cielucha, do zespołu aktorskiego Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Oficjalna zmiana wejdzie w życie 21 lutego, choć jak potwierdzają teatralne źródła, aktor ma pozostać silnie związany z legnicką sceną.

fot. mat. teatru

W październiku ubiegłego roku dyrektor Modrzejewskiej Jacek Głomb po ogłoszeniu odejścia Roberta Gulaczyka oraz przyjęciu do zespołu aktorskiego Jana Kowalewskiego mówił, że „transfery w teatrze są oczywistością”. W związku z przejściem Rafała Cielucha do WTW wygląda na to, że nie jest to koniec zmian wewnątrz legnickiego teatru. Na początek nowego sezonu artystycznego 2022/23 ludzie Modrzejewskiej zapowiadają ogłoszenie nowych twarzy w zespole.

Warto podkreślić, że Rafał Cieluch pozostanie dalej związany ze Sceną Gadzickiego, na której zagra nie tylko w pozostających w repertuarze spektaklach, ale również w najnowszej produkcji teatru „Świat na głowie”, czyli wariacji szekspirowskiej Małgorzaty Bulandy i Roberta Urbańskiego, której premiera zaplanowana jest na 11 lutego.

Rafał Cieluch – absolwent wrocławskiej filii PWST w Krakowie; w zespole TM od 2005 roku; w Legnicy zagrał kilkadziesiąt ról, m.in. w „Łemko” (2007, reż. Jacek Głomb), „Marat-Sade” (2008, reż. Lech Raczak), „Czas terroru” (2010, reż. Lech Raczak), „III Furie” (2011, reż. Marcin Liber) „Orkiestra” (2011, reż. Jacek Głomb), „Iliada. Wojna” (2015, reż. Łukasz Kos), „Makbet” (2017, reż. Lech Raczak) czy „Fanny i Aleksander” (2020, reż. Łukasz Kos); w ostatnich miesiącach gościnnie występował w „Rzeźni numer pięć” Wrocławskiego Teatru Współczesnego oraz w „A miłości bym nie miał” Teatru Układ Formalny.

Tytuł oryginalny

Rafał Cieluch przechodzi do Wrocławskiego Współczesnego

Źródło:

@kt Legnicka Gazeta Teatralna online
Link do źródła