EN
02.07.2022, 08:58 Wersja do druku

Legnica. Prezydent miasta nie da ani złotówki na Teatr im. Modrzejewskiej

Inne aktualności

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski wypowiedział umowę z marszałkiem i nie da ani złotówki na Teatr im. Modrzejewskiej. Krzysztof Maj z zarządu województwa: - Wydaje mi się, że kultura to nasza wspólna sprawa. Chyba że wspólna sprawa zmienia się w politykę.

Krzysztof Duszkiewicz, wiceprezydent Legnicy w czwartek 30 czerwca napisał na Facebooku, że w Urzędzie Marszałkowskim złożył korespondencję dotyczącą Teatru im. Heleny Modrzejewskiej. Jaką, nie podał. Skupił się na opowiadaniu "o przeprowadzeniu mądrych i merytorycznych rozmów" na temat finansowania tej instytucji w przyszłym roku.

Radny Maciej Kupaj z PO od razu wychwycił, o co chodzi i zapytał Duszkiewicza: - A o ile pan prezydent zamierza zmniejszyć dotacje dla teatru? Dlaczego ta kwestia nie była przedyskutowana z Radą Miejską Legnicy na sesji?

Odpowiedzi nie dostał.

Władze Legnicy zaskoczyły Urząd Marszałkowski, umowę zerwały bez rozmowy

Legnicki magistrat razem z Urzędem Marszałkowskim współprowadzi teatr im. Modrzejewskiej. Taką umowę podpisano w 2009 r. i miasto zobowiązało się finansować instytucję w kwocie nie mniejszej niż 1,5 mln zł rocznie, a władze regionu - nie mniejszej niż 2,5 mln zł. Przez 13 lat dotacja marszałka wzrosła do blisko 6 mln zł rocznie. Miejskiej nie zwiększono.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Prezydent Legnicy wypowiada umowę z marszałkiem i nie da ani złotówki na Teatr im. Modrzejewskiej. "Skandaliczna decyzja"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Magdalena Kozioł

Data publikacji oryginału:

01.07.2022

Wątki tematyczne