EN
25.03.2022, 10:29 Wersja do druku

Legnica. Dwujęzyczne warsztaty teatralne dla dzieci z Ukrainy

Wczoraj w Teatrze Modrzejewskiej odbyła się konferencja prasowa dotycząca dwujęzycznych, bezpłatnych warsztatów teatralnych dla dzieci z Ukrainy przygotowanych przez artystów legnickiego teatru. Zajęcia poprowadzą aktorki Zuza Motorniuk oraz Magda Biegańska przy językowym wsparciu Anny Dubchak z Równego.

fot. Karol Budrewicz/mat. teatru

Spotkanie z mediami rozpoczęła pełnomocniczka dyrektora teatru ds. społecznych Katarzyna Odrowska, opowiadająca o licznych aktywnościach Teatru Modrzejewskiej w kwestii pomocy Ukrainie.

- Teatr Modrzejewskiej od zawsze angażuje się w sprawy społeczne. Dla nas hasło „Teatr, którego sceną jest miasto” nie jest tylko hasłem promującym teatr, ale też hasłem, które przekłada się na działania. Od miesiąca bierzemy udział we wszystkich działaniach pomocowych i prouchodźczych – powiedziała Katarzyna Odrowska.

Więcej o koncepcji warsztatów opowiedziały ich twórczynie.

- Chodzi nam o to, żeby stworzyć dzieciom swobodną przestrzeń do tego, żeby mogły się poznać, zintegrować, pobawić – zaczęła Zuza Motorniuk. - Mamy nadzieję, że one nam podpowiedzą czego potrzebują, co lubią robić.

Aktorka mówiła również o komforcie pracy, zapewnionym przez zapowiedzianą obecność na warsztatach Anny Dubchak, która wesprze aktorki swoimi umiejętnościami językowymi.

- Zaproponujemy im to, co robimy na zajęciach teatralnych z dzieciakami polskimi. To nie będzie tak, że zaczniemy od etiud, tylko powoli: najpierw integracja, zabawy, a później pójdziemy krok dalej i będziemy czarować – zapowiedziała Magda Biegańska.

Na pytanie o plany na wspólne warsztaty dla dzieci polskich i ukraińskich aktorki zgodnie odpowiedziały, że podobny plan jest możliwy, a same artystki są otwarte na ewentualną zmianę formuły w przyszłości.

-  Zajęcia są skierowane do dzieci od szóstego do dziewiątego roku życia, odbywać się będą raz w tygodniu w Sali Prób – mówiła Katarzyna Odrowska. - Zapisy prowadzone są przez mojego maila ([email protected]).

Pierwsze spotkanie w ramach zapowiadanych warsztatów odbędzie się już 29 marca o godzinie 16:00.

Tytuł oryginalny

Dwujęzyczne warsztaty teatralne dla dzieci z Ukrainy

Źródło:

@kt Legnicka Gazeta Teatralna online
Link do źródła

Autor:

Konrad Pruszyński

Data publikacji oryginału:

24.03.2022

Wątki tematyczne