EN

26.10.2020, 15:26 Wersja do druku

Legnica. Aktor na kwarantannie, spektakle odwołane

fot. Karol Budrewicz

Legnicki Teatr Modrzejewskiej odwołał dwa najbliższe przedstawienia "Wiernej watahy" w autorskiej reżyserii duetu Paweł Wolak - Katarzyna Dworak-Wolak (PiK), które zaplanowano na 30 i 31 października. Jeden z aktorów zmuszony jest poddać się kwarantannie.

Są spektakle, w których role są na tyle ważne i wymagające, a czasami przypisane do konkretnego aktora, że nagłe zastępstwo nie jest możliwe. Ponadto, bezpieczeństwo zdrowotne nade wszystko! Aktor "Wiernej watahy" PiK, w związku z przeprowadzonym wywiadem sanitarnym, zmuszony jest do przebywania w kwarantannie do 3 listopada. I to jest powód odwołania weekendowych spektakli planowanych na koniec października.

Środki za bilety zakupione online zwracane są automatycznie. Pozostałych widzów, którzy zakupili już bilety na październikowe spektakle "Wiernej watahy", teatr prosi o kontakt z kasą biletową od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. Tel. 76 72 33 505, e-mail: [email protected].

Legnicki teatr nadal ma jednak nadzieję, że bogaty listopadowy repertuar (w tym objazd z "Wierną watahą" w ramach programu Teatr Polska) uda się zrealizować. Tym bardziej, że w planach są dwie premiery teatralno-filmowe w trybie online: "E-migrant" dla młodzieży wg pomysłu i reżyserii Martyny Majewskiej (15 listopada) oraz polsko-ukraiński „Chlebem i solą” w reżyserii Rafała Cielucha (22 listopada).

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne