EN

30.01.2020, 18:39 Wersja do druku

Krzysztof Mieszkowski do marszałka: "Zniszczył pan teatr. Bez skrupułów"

Grzegorz Adamski

Panie Marszałku,

zniszczył Pan teatr, którego nigdy nie próbował Pan zrozumieć. Nie tak trudno natomiast zrozumieć Pana intencje - są banalnie oczywiste. Ubolewam, że właśnie takie przesłanki decydują o losie instytucji kultury. Jednym ruchem zniszczył Pan lata pracy, sukcesów, perspektyw. Zniszczył Pan teatr - czyli ludzi. Bez konsekwencji. Bez wyciągania wniosków. Bez skrupułów.

Decyzja o powołaniu Jacka Gawrońskiego na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz Jana Szurmieja na stanowisko jego zastępcy potwierdza niekompetencje Urzędu Marszałkowskiego w zarządzaniu kulturą. Ta propozycja - efekt czteroletnich namysłów i poszukiwań - ani nie odbuduje teatru, ani nie wymaże z naszej pamięci i historii miasta Pana jednoznacznie złych decyzji. Ta decyzja wpisuje się w aktualny repertuar i poziom teatru. Szkoda, że zamiast w teatrze szukać inspiracji do rozwoju, obniżył Pan poziom teatru do poziomu urzędniczego konformizmu. Czy teraz lubi Pan chodzić do Teatru Polskiego? Pewnie tak. Czy mnie to dziwi? Już nie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Krzysztof Mieszkowski do marszałka: "Zniszczył pan teatr. Bez skrupułów"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

mieszkowski

Data publikacji oryginału:

25.01.2020