EN

9.09.2022, 15:50 Wersja do druku

Krosno. Trwa Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy

To już 15. edycja Nocnych Te-atraliów Strachy. Festiwal trwa od 8 do 10 września. Miłośnicy kultury i sztuki mogą liczyć na ciekawe wydarzenia. Wśród nich ogniowy spektakl i silent disco.

fot. mat. organizatora

Piątek, drugi dzień festiwalu (9 września) obfituje w wydarzenia artystyczne i teatralne, które będą miały miejsce w RCKP. Zaplanowano 2 wystawy, wykład o sztuce i 4 spektakle (w tym dwa monodramy). Przedstawią je: Białostocki Teatr Lalek, Trzeci Teatr Lecha Raczaka z Poznania, Teatr Migro z Krakowa oraz Kompania Primavera z Warszawy.

Ostatniego dnia (10 września) Nocne Teatralia Strachy przeniosą się na krośnieński Rynek i do okolicznych obiektów. Uczestnicy festiwalu wezmą udział w wykładzie poświęconym kuchni wegań-skiej, połączonym z warsztatami i degustacją potraw. Potem odbędą się wernisaże trzech wystaw fotograficznych, wyłonionych w ramach tegorocznej akcji „Wystaw się w Krośnie!".

Następnie przyjdzie czas na cykl wydarzeń plenerowych: koncert warszawskiego zespołu Róża, który w tym roku wydał swój debiutancki album i uliczny spektakl w wykonaniu uczestników tegorocznych warsztatów z technik ogniowych, festiwalowych wolontariuszy i członków Teatru s.tr.a.c.h.

15. edycję Festiwalu zamknie tradycyjna już impreza muzyczna w formule silent disco (wstęp 10 zł).

Festiwal organizuje stowarzyszenie Teatr Strach wraz z RCKP w Krośnie, przy wsparciu finansowym miasta. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Darmowe wejściówki dostępne są w kasie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie (ul. Kolejowa i) oraz na stronie noc-neteatralia.pl.

Tytuł oryginalny

Zapraszamy na Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy w Krośnie

Źródło:

Nowiny Gazeta Codzienna

Nr 175
Autor:

Ewa Gorczyca