EN

27.11.2021, 15:37 Wersja do druku

Kraków/Warszawa. „Rodzeństwo" na dwóch festiwalach

fot. mat. teatru

Głośny spektakl Krystiana Lupy według tekstu Thomasa Bernharda (w tłumaczeniu Jacka St. Burasa) z Narodowego Starego Teatru w Krakowie obchodzi w tym roku swoje 25 urodziny.

To jeden z rekordzistów na polskich scenach, teatralny fenomen. „Minęło ćwierć wieku, a przedstawienie wciąż utrzymuje się na afiszu w niezmienionej obsadzie. Agnieszka Mandat, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i Piotr Skiba nasycają swe postaci coraz to nowymi emocjami. Ich Ritter, Dene i Voss z upływem lat nabierają życiowej goryczy, tracą resztki złudzeń.

Krystian Lupa natomiast przypomina, że jest jedynym takim inscenizatorem twórczości Thomasa Bernharda" - podkreślają organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „ Boska Komedia" w Krakowie.

Spektakl znalazł się w programie tegorocznej edycji i będzie tam pokazany 11 i 12 grudnia o godz. 18 na Scenie Kameralnej Narodowego Starego Teatru.

A ci, którzy nie wybiorą się do Krakowa na Boską Komedię, będą mogli zobaczyć „Rodzeństwo" w Warszawie - w ramach przeglądu „Polska w Imce" - 6 i 7 grudnia o godz. 19. w nowej siedzibie Teatru Imka (ul. Kocjana 3).

Źródło: