EN
7.12.2022, 09:13 Wersja do druku

Kraków. Zima w Teatrze KTO

Grudzień to idealny czas, by jeden z zimowych wieczorów spędzić w Teatrze KTO.

fot. Norbert Burkowski / mat. teatru

7 i 8 grudnia o g. 19.00 krakowska publiczność będzie miała szansę popłynąć w rejs po mazurskich jeziorach razem ze „Stroicielem grzebieni. Akt 2” w reż. Krzysztofa Niedźwiedzkiego.

W weekend 9, 10 i 11 grudnia na scenie KTO po raz trzeci od premiery zostanie zaprezentowana „ARCADIA”, spektakl wg. scenariusza i w reżyserii Jerzego Zonia oraz z choreografią Eryka Makohona.

11 grudnia o g. 12.30 odbędzie się specjalny pokaz w ramach festiwalu BOSKA KOMEDIA (bilety: bit.ly )

Spektakl „ARCADIA” to malownicza opowieść o życiu i wszystkich jego etapach. Dzięki impresyjnym obrazom, pełnym ruchu, kolorów i dźwięków możemy na chwilę zwolnić i dostrzec to, co jest naprawdę ważne. W wielu momentach będziemy śmiać się w głos, w innych zrobi się nostalgicznie. Nowoczesność podkreślona choreografią, minimalistyczną scenografią (9 ławek) i różnorodną gatunkowo muzyką (m.in. Dead Can Dance, Stevie Wonder, Doris Day, aranżacja popularnej piosenki żołnierskiej „Rezerwa” skomponowana przez Janusza Grzywacza, wreszcie aria z „Madame Butterfly”) zetknie się z typowym dla Jerzego Zonia klimatem lat 50. i 60. Spektakl, inspirowany poezją Tadeusza Różewicza zostawia nas z odwiecznym pytaniem o sens życia. Et in Arcadia Ego – I ja żyłem w Arkadii. Gdzież więc jest ta nasza Arkadia? Gdzie jej szukać? I przede wszystkim – czy warto?

16 i 17 grudnia o g. 19.00 na scenie KTO zagości „Audiencja III, czyli Raj Eskimosów” Bogusława Schaeffera. Dzięki doskonałym tekstom i gwiazdorskiej obsadzie (Katarzyna Michalska, Marcel Wiercichowski) „Audiencja” zaskakuje wartką i nieprzewidywalną akcją oraz świetnie skomponowanymi, dowcipnymi dialogami. Widzów porwą nie tylko improwizacje aktorskie, ale i muzyczne…

Ponadto 15 grudnia Teatr KTO pokaże „Świętych tego tygodnia. Komedię obyczajową”, 20 grudnia premierowy spektakl teatru tańca „Głodni” wg. reportażu „Głód” Martina Caparrósa, a 31 grudnia widzowie przywitają Nowy Rok razem ze „Słonecznymi chłopcami” (Leszek Piskorz, Jacek Strama).

Bilety >>> bilety.teatrkto.pl 

Voucher do Teatru KTO - idealny prezent pod choinkę

Zastanawiacie się co w tym roku podarować swoim bliskim na Święta? Teatr KTO ma dla Was wyjątkową propozycję - elegancki VOUCHER na spektakle, idealny dla przyjaciół, rodziny lub współpracowników. Taki prezent zawsze będzie trafiony!

Vouchery w cenie 60 zł (dla jednej osoby) i 120 zł (dla dwóch osób) dostępne wyłącznie w kasie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50, czynnej pn. – pt. w g. 9.00 - 20.00, sob. w godz. 14.00 – 20.00 i w niedz. w godz. 11.00 – 18.00. Więcej informacji pod nr tel.: 12 633 89 47.

Abonament teatralny

Voucher to nie koniec propozycji. Tylko do końca grudnia w Teatrze KTO możecie nabyć abonament teatralny ważny na cały sezon 22/23, który uprawnia do wielu benefitów, m.in. obniżonej ceny biletów na spektakle (do 50%), udziału w 2 premierach, posiadaniu własnego miejsca na sali teatralnej czy dedykowanego newsletteru. Ponadto posiadacze abonamentu otrzymują pakiet gadżetów powitalnych.

Szczegóły: atrkto.pl 

W Nowym Roku Teatr KTO zaplanował między innymi dwie doskonale zapowiadające się premiery - "Byłam żoną Boba Marleya" z Katarzyną Chlebny w roli Rity Marley (styczeń 2023) oraz „Uczycie nas, jak suknie się podnosi” z najlepiej śpiewającymi krakowskimi aktorkami Sylwią Chludzińską, Karoliną Kazoń, Adrianną Kieś, Aleksandrą Konior-Gapys, Agnieszką Kościelniak, Bożeną Zawiślak-Dolny, Katarzyną Zawiślak-Dolny oraz aktorami Krzysztofem Cybulskim i Franciszkiem Mułą (marzec 2023). Dlatego abonament teatralny to idealny wybór dla wszystkich wielbicieli sztuki i aktywnych uczestników kultury.

Źródło:

Materiał nadesłany