EN

2.10.2020, 08:17 Wersja do druku

Kraków. Zespół Starego Teatru pozytywnie zaopiniował kandydaturę Waldemara Raźniaka

Związki zawodowe, Rada Artystyczna i zespół Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie pozytywnie zaopiniowały kandydaturę dr. hab. Waldemara Raźniaka na dyrektora Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

Zgodnie z przepisami Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, minister kultury powołuje dyrektora po zasięgnięciu opinii związków zawodowych oraz stowarzyszeń twórczych.

Podczas spotkania z przedstawicielami zespołu Narodowego Starego Teatru w Krakowie minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński podziękował pracownikom teatru za dialog i zaangażowanie. Podziękował też p.o. dyrektora, Rafałowi Kiercowi, który podjął się kierowania pracami teatru po odwołaniu Marka Mikosa.

Poprawa sytuacji w NST jest obecnie jednym z priorytetów zarówno zespołu teatru, jak i MKiDN, dlatego minister kultury zadeklarował, że powoła Waldemara Raźniaka na dyrektora Narodowego Starego Teatru w Krakowie w możliwie najkrótszym terminie.

Dr hab. Waldemar Raźniak

Waldemar Raźniak ukończył studia na wydziale aktorskim krakowskiej PWST, na Wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie oraz w dziedzinie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wyreżyserował 20 przedstawień na scenach Warszawy, Gdyni, Białegostoku, Łodzi i Bytomia. Jego dorobek twórczy obejmuje również film i telewizję, w tym teatr telewizji. Uzyskał tytuł doktora habilitowanego, wykładał i prowadził warsztaty w Stanach Zjednoczonych (Emerson College w Bostonie, UCLA w Los Angeles) Chinach, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Pełnił również funkcję prodziekana, dziekana i prorektora warszawskiej Akademii Teatralnej.

Tytuł oryginalny

Zespół Narodowego Starego Teatru w Krakowie pozytywnie zaopiniował kandydaturę Waldemara Raźniaka na dyrektora

Źródło:

www.gov.pl
Link do źródła