EN

21.06.2022, 14:50 Wersja do druku

Kraków. Weekend w Teatrze im. Juliusza Słowackiego

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaprasza na spektakle grane w najbliższy weekend na różnych scenach. 

fot. Bartek Barczyk/ mat. teatru

Oto kalendarium:

Od czwartku do niedzieli (23, 24, 25, 26 czerwca) na Scenie Domu Machin będzie można zobaczyć spektakl „O dwóch doktorach i jednej pacjentce, czyli seks, władza i medycyna”, reż. Maciej Wojtyszko. 

Mistrzostwo gry aktorskiej, cudowna historia pełna humoru. Dwóch doktorów: Józef Dietl (Feliks Szajnert) oraz młody Stanisław Kurkiewicz (Karol Kubasiewicz) spotykają się pod koniec XIX wieku w krakowskim salonie, by razem zająć się leczeniem pewnej dojrzałej, eleganckiej pacjentki – radczyni Heleny Zakroczymskiej (Hanna Bieluszko). W pełen lekkości sposób odkrywają kulisy dawnego Krakowa, polskiego nazewnictwa seksuologicznego oraz… teatru.

Natomiast 24 czerwca na Scenie MOS odbędzie się pokaz przedpremierowy spektaklu „Znachor” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego. Premiera spektaklu zaplanowana jest w nowym sezonie artystycznym, 10 września.

Profesor Rafał Wilczur, sławny warszawski chirurg, czy wioskowy znachor Antoni Kosiba? Kolorowa Warszawa z okresu 20-lecia międzywojennego, czy biedna, kresowa wieś? Dwa światy. I dwie – wydawać by się mogło – zupełnie różne osoby. Ten lepszy. I ten gorszy. Tylko który jest który? Trzeba wybierać? Wolałbym nie…

Kolejne, przedpremierowe spektakle: 25 i 26 czerwca oraz 1, 2 i 3 lipca br.

W najbliższą w niedzielę 26 czerwca, godz. 17.00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego na Scenowidowni na Dużej Scenie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu MYŚLNIK. Rosyjskie szaleństwo.

Czy to, co na polecenie rosyjskiego państwa i z dużym poparciem rosyjskiego społeczeństwa robi dziś rosyjska armia można opisać inaczej niż w kategoriach zbiorowego szaleństwa? Czy zatem cancelować Dostojewskiego i Tołstoja, czy nie cancelować? A jak ma się to rosyjskie szaleństwo do zachodniej nowoczesności i racjonalności? Czy jest jej zaprzeczeniem, czy raczej „niechcianym dzieckiem” (jak pisał np. Cezary Wodziński)? Skąd zatem wywodzi się Rosja?

Gośćmi Piotra Augustyniaka będą Michał Bohun i Michał Milczarek. Na scenie z filozoficznym stand-upem wystąpi Grzegorz Łukawski. Tak jak zwykle, rozmowy gości na scenie muzycznie komentować będzie przez improwizację Marek Pospieszalski.

Aktualny repertuar znajduje się na teatrwkrakowie.pl, a bieżące informacje można znaleźć także na stronie Teatru na Facebooku.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne