EN

7.03.2023, 08:47 Wersja do druku

Kraków. Warsztaty z realizacji dźwięku i z teatru cieni, spektakl o smokach w Muzeum Historii Miasta Krakowa

11 marca (sobota), godz. 10:00
Sala Miedziana, Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na warsztaty dla rodzin z dziećmi „Legendy zaklęte w świetle i cieniu”.

Pantofelek, a może ciżemka. Czy wiecie, że nawet obuwie może stać się bohaterem legend? Najbardziej znaną opowieścią jest historia żółtej ciżemki. Ten niepozorny, żółty trzewik zsunął się ze stopy pewnego chłopca i został odnaleziony za ołtarzem mariackim Wita Stwosza. Jak się tam znalazł? Tego wszystkiego dowiemy się podczas marcowego spotkania.

Zapraszamy na rodzinne warsztaty, podczas których sami przygotujemy figurki aby następnie wykorzystać je w przedstawieniu teatru cieni. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Warsztaty poprowadzi: Teatr Otwarty TO

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 7-9 lat
Limit: 30 osób (łącznie dzieci wraz z rodzicami)
Cena: 15 zł od dziecka

Konieczność rezerwacji miejsc oraz możliwość zakupu biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków,

tel.: 12 426 50 60, e-mail: [email protected]

CO MOGĄ SMOKI, A CZEGO NIE, ZARAZ DOWIESZ SIĘ
- SPEKTAKL DLA DZIECI

12 marca (niedziela), godz. 11:00
Sala Miedziana, Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na przedstawienie dla dzieci w ramach cyklu Księgi Krzysztoforskie. Tym razem zobaczymy przygody, jakie spotkały krewnego Smoka Wawelskiego, Smoczka Obiboczka.

Mieszkańcy leśnej polany, Smoczek Obiboczek i Skrzacik Pomponik, przeżywają wspólnie zabawne sytuacje. Bywają nieposłuszni i niegrzeczni, co powoduje pewne kłopoty, ale wszystko kończy się dobrze. Dowiadują się, jak ważna jest kultura osobista, dobre wychowanie i co wspólnego ma z nimi czytanie książek. W drodze towarzyszą im Pan Anatol Bibliotekarz Znakomity, Waldemar Ojciec Smok (rodzony brat Smoka Wawelskiego), Nauczyciel Papug Dziób i inne, wielobarwne postaci tego spektaklu w dwóch odsłonach.

Przedstawienie składa się z elementów teatru żywego aktora oraz teatru kukiełkowo-lalkowego. W czasie spektaklu Dzieci zostają zaproszone na scenę, współtworząc opowiadaną bajkę. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i niezwykłe przeżycia!

Prowadzenie: Teatr Otwarty TO

Księgi Krzysztoforskie to cykl spektakli dla dzieci w wieku 3-10 lat, podczas których dzieci poznają bogaty świat krakowskich podań i opowieści. W przedstawieniach pojawiają się m.in. Pan Twardowski, Smok Wawelski, szewc Skuba, Lajkonik, a także inni bohaterowie znani z legend Krakowa. Przedstawienia realizowanie są przez Teatr Otwarty. Spektakle odbywają się w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory w niedzielne przedpołudnia.

Przedstawienie teatralne dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Miejsce wydarzenia: Sala Miedziana

Limit: 100 osób
Cena: 15 zł od dziecka (jeden opiekun wstęp wolny)
Konieczność rezerwacji miejsc oraz możliwość zakupu biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel.: 12 426 50 60, e-mail: [email protected]

AKUSTYK – NA FALI DŹWIĘKÓW - WARSZTATY

12 marca (niedziela), godz. 13:00
Dom pod Krzyżem, ul. Szpitalna 21

Muzeum Krakowa zaprasza na warsztaty towarzyszące wystawie czasowej „Maszyneria teatru”.

Przez cały spektakl nie zdejmuje słuchawek z uszu i ze skupieniem wpatruje się w stojącą przed nim konsolę pełną suwaków i świecących guziczków. Czym zajmuje się w teatrze akustyk i dlaczego jest niezastąpiony? Dźwięk w teatrze to już nie tylko siła głosu aktora, ale też pełna skala efektów akustycznych i muzycznych motywów, które uatrakcyjniają spektakl. Podczas zajęć usłyszymy je wszystkie i spróbujemy nad nimi zapanować i wykorzystać w praktyce.

Prowadzący: Marcin Fedorów

Bilety: 15 zł

Zapisy: Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel. 12 426 50 60

e-mail: [email protected]

Bilety na wydarzenia można zakupić w Centrum Obsługi Zwiedzających oraz w miarę możliwości kasie Domu pod Krzyżem (ul. Szpitalna 21)

Źródło:

Materiał nadesłany