EN
21.02.2022, 13:27 Wersja do druku

Kraków. Teatr Słowackiego mógłby wrócić do miasta?

Inne aktualności

Radna Małgorzata Jantos zaproponowała, by Teatr Słowackiego został instytucją miejską. - Uważam, że w Krakowie powinny być tylko teatry miejskie i narodowe - mówiła przewodnicząca komisji kultury w Radzie Miasta Krakowa podczas zwołanej w sobotę konferencji w związku z wszczęciem przez zarząd województwa procedury odwołania Krzysztofa Głuchowskiego ze stanowiska dyrektora Teatru Słowackiego.

- Powołałam się na przypadek Teatru STU, który był zarządzany przez dwa podmioty, udało nam się przenieść „pod miasto”. Uważam, że w Krakowie instytucjonalne teatry powinny być tylko teatrami miejskimi i narodowymi, czyli Stary Teatr i wszystkie inne miejskie. Trzeba rozpocząć debatę na ten temat, sprawdzić, czy miasto udźwignie dodatkowe instytucje, bo oczywiście wiąże się to z pieniędzmi – mówi Małgorzata Jantos.

Jak podkreśla radna, podobny pomysł udało się zrealizować w przypadku Teatru Scena STU, który w 2019 roku z instytucji współprowadzonej przez miasto i województwo, stał się instytucją miejską.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kraków. Teatr Słowackiego mógłby wrócić do miasta?

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Anna `Piątkowska

Data publikacji oryginału:

21.02.2022

Wątki tematyczne