EN
14.02.2022, 10:47 Wersja do druku

Kraków. Teatr Ludowy wystawi „Prezydentki” Wernera Schwaba

Inne aktualności

Teatr Ludowy od kilku lat otwiera się na młodych twórców. Jednym z nich jest Radek Stępień, który właśnie przygotowuje dla nowohuckiej sceny adaptację „Prezydentek” Wernera Schwaba. Premiera w kwietniu. Pisze Marta Gruszecka w „Gazecie Wyborczej - Kraków”.

Jak Radek Stępień trafił na Dużą Scenę Teatru Ludowego? W 2017 r. na Festiwalu Młodych Reżyserów twórca zaprezentował etiudę "Panna Julia" na podstawie dramatu szwedzkiego pisarza Augusta Strindberga. Jury, w skład którego wchodzili profesorowie Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Teatralnej w Krakowie, przedstawiciele Teatru Ludowego oraz publiczność, uznało tytuł za najlepszą sztukę przeglądu. Rok później Stępień rozbudował etiudę do pełnoprawnego spektaklu i zadebiutował nią właśnie na scenie Teatru Ludowego. - Mam szczególny sentyment do Małgorzaty Bogajewskiej, uważam ją za swoją teatralną mamę. To ona dała mi szansę na debiut - podkreśla reżyser. 

Potrzebne silne kobiety

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Ludowy wystawi "Prezydentki" Wernera Schwaba. "To spektakl o silnych kobietach"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Gruszecka

Data publikacji oryginału:

11.02.2022 11:54